İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örümcekli Yazlık Örgü Yelek Lizöz ve Şal Modeli

Yazlık örgü yeleki lizöz ve şal yapmak isteyenlere örümcekli örgü modeli. Tığ işi örgü modeli olan örümcek örgü modelini sitemizden öğrenebilirsiniz.

Örümcekli örgü modeli tek sıradan oluşuyor. Bir adet uzun çekilen ilmek örümcek yapılıyor. Sonrasında zincire batıp tutturuluyor. Daha sonra ise 3 zincir çekip ve aynı yere 3 tane üçlü tırabzan yapılıyor. Tekrar bir tane örümcek yapıp aynı şekilde örgüye devam ediliyor.

İkinci sırada ise örümcek yapıp ve bir önceki sıradaki örümcekle tırabzanın birleştiği noktaya batılıyor. Sonrasında 3 zincir çekip aynı yere 3 tane tırabzan yapılıyor. Daha fazla anlatımlı model için yelek modelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Yazlık örgüler yapmak istiyorsanız yelekler, şallar ve lizöz yapabilirsiniz. Tığ işi ile bu dediklerimiz rahatlıkla yapılabilir. Örgüden anlıyorsanız paylaştığımız anlatımlı örgüler ile yapamayacağınız şey yok.

Örümcek Örgü Modeli

Örümcekli Örgü Modeli

Şerife hanımın kanalında paylaştığı örümcekli örgü modelinin yapımını burada paylaştık. 9 dakikada bu örgü tekniğinin nasıl yapıldığını bizlere gösteren Şerife hanıma teşekkürler.

Örümcekli Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir