İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Petek örgü ile 1 yaş bebek yeleği yapılışı

Petek örgü tekniği ile 1 yaşındaki bebeklere örgü yelek yapılışını paylaştık. Ayrıca petek örgü tekniğinin videosu da sitemizde yer alıyor.

1 Yaş Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Ayva sarı nar kırmızı sonbahar. Ben de tam sonbahara yakışan güzel bir hırka ile hepinize iyi akşamlar diliyorum .
İpim nako saten ve 3.5 no şişle ördüm . 84 ilmek başladım . Sayılar şu şekilde 7+12+2+7+2+24+2+7+2+12+7=84 ilmek . Ben gizli artırma yaptım ve toplam 20 defa artırdım. Gizli artırma yapmayı bilmeyenler dolayarak artırma işlemi yapabilirler . Önleri 40 kolları 49 ve arkayı 66 ilmek olarak ayırdım . Önce kolları ördüm . Kolları ayırdıktan sonra gövdeye 4 sıra daha düz örüp kordon geçirmek için 4 ilmekte bir kesip dolayarak delikleri yaptım . Ve örneği koydum. Örneğin ismi var mı bilmiyorum ama ben petek örgü diyorum .

Örnek şu şekilde yapılıyor.
? 1 kenar ilmeği 1 düz 3 ilmeği örmeden al 1 düz 3 ilmeği örmeden al 1 düz 3 ilmeği örmeden al şeklinde sırayı tamamla arkayı ters ör. Önde 3 düz ör 4. İlmeği uzattığımız iple birlikte ör 3 düz 4. İlmeği uzattığımız iple birlikte ör şeklinde sırayı tamamla. Arka sırayı ters ör . Önde baklava şeklini vermek için örneği kaydırarak devam et .

Not: bu sayılar benim 1 yaş için standart sayılarımdır. Bütün 1 yaş için yelek ve hırkalarımı bu sayılarla örüyorum .

1 yaş örgü bebek yeleği yapılışı 1

1 yaş örgü bebek yeleği yapılışı 2

1 yaş örgü bebek yeleği yapılışı 3

1 yaş örgü bebek yeleği yapılışı 4

Yukarıdaki model  Mervenin Örgü Dünyası sayfasından alınmıştır.

Petek Örgü Modeli Videolu Anlatım

Bebek yelek modelleri kategorisinde paylaştığımız Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım ve 2-3 Yaş bebek yeleği yapılışı yazılarına da göz atabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir