İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığ İşi Çanta Yapımı Anlatımlı Örnekler

Örgü çantalar ister el yapımı olsun ister hazır, her daim en sevilen çanta modellerinden biri olmuştur. Hasır çantalar, tığ işi çantalar, makrame çantalar, kadife ipten örgü çantalar ve daha niceleri. Tığ işi çanta yapımı ise her daim en çok ilgi çeken çanta yapım türlerindendir. Bu çantayı yaparken dilediğiniz motifi seçebilirsiniz. Kalın kadife ipler, hasır ipler veya merserize iplerden birini uygun numaradaki tığ ile kullanabilirsiniz. Çantanın büyüklüğüne göre motif sayısını artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Ancak bazı motifler belirli sayının altında çıkmaz o yüzden videolarda ve görsellerdeki sayılara dikkat etmek gerekir.

Kolay tığ işi çanta nasıl örülür?

  • Çantanın tabanı için kullanacağınız malzeden dilediğiniz büyüklükte parça kesin. Deri, keçe ya da farklı bir malzemeyi bunun için kullanabilirsiniz.
  • İlk olarak bu parçanın etrafına trabzanlar örerek tabanı tamamlayabilirsiniz. Sonrasında istediğiniz uzunluğa gelene kadar motifleri örüp birleştirebilirsiniz. Tığ işi çanta örnekleri motiflerle yapılabileceği gibi düz örgü modelleri ile de yapılabilir. Motif motif yapmak isterseniz en son bu motifleri birleştirirken sık iğne örebilirsiniz aralarına. Motifler yapmak istemezseniz dümdüz örüp çıkması daha kolay. İsterseniz tığ işi örgü çanta modelleri nasıl yapılır yazının sonundaki videodan izleyebilirsiniz.

Tığ işi örgü çanta örnekleri

Tığ işi çanta örnekleri uzun saplı kısa saplı, ince kalın, kadife ipten makrama ipten merserize ipten olmak üzere bir çok farklı tarzda ve modelde yapılır. Son zamanlarda en çok tercih edilen modeller ile portföy çantalar dediğimiz genelde sapsız, orta boyda elde taşınabilen klasik çantalardır. Tığ işi yazlık çantalar ile örgü cüzdanlar da oldukça ilgi görür. Galerimizde birbirinden farklı örgü çanta modellerini görebilirsiniz. Aşağı yukarı hepsinin yapımı birine benzer. Modeli seçtikten sonra nasıl yapıldığını anlamak daha kolaydır.

Tığ işi çanta nasıl örülür anlatımı:

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir