İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığ İşi Fıstıklı Şal Modeli Yapılışı

Tığ işi ile örgü fıstıklı şal modeli yapılışı anlatımlı olarak sitemize eklenmiştir. Fıstıklı şal nasıl yapılır diye merak edenler yazımıza göz atabilirler.

Tığ işinden anlayan hanımlar için anlatımlı olarak fıstıklı şal yapılışını paylaşıyoruz. Tığ ile yapılan bu model ile sizlerde örgü şallar yapabilirsiniz. Şal yapmak isteyenlerin en çok aradığı modeller arasında olan fıstıklı şal örneği gerçekten harika bir örnektir.

Yapmak isteyenler için örgü şal modelleri kategorisinde daha önce bir çok örneğin anlatımını paylaştık. Oradan diğer modellere de göz atabilirsiniz. Basit anlatımlarda şalları yaparken çok fazla zorlanmayacaksınız.

Örgü Fıstıklı Şal Yapılışı

blank

Öncelikle istediğimiz kadar zincir çekiyoruz. Zincirin üzerine tığın başını dolamadan batıp sık iğne yaparak ipi uzatıyoruz. Bu şekilde 3 tane yapıyoruz araya 1 fıstık yapıp 3 zincir atlayıp batarak yere fıstığımızı sabitliyoruz. Fıstık yaptıktan sonra 6 tane uzun ilmek çekiyoruz. Aralarda 1’er fıstık yaparak ( RESİM 1 ) sıra sonuna kadar bu şekilde yapıyoruz. Sıra sonunda en son 3 uzun ilmekle bitiriyoruz.

blank

Sonra 5 yada 6 zincirle tepeye çıkıp 3 uzun ilmeği sık iğne ile birleştiriyoruz. Arada 1 fıstık kalacak şekilde diğer yandan da 3 uzun ilmek birleştirip 6 zincir çekerek 3’erli uzun ilmeği birleştirerek sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

blank

Bu iki sıra istediğimiz boya kadar devam edilerek bitirilecek.

blank

Fıstıklı Şal Modeli

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir