İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığ İşi Hanım Yelpazesi Örgü Modeli Yapılışı

Tığla örülen hanım yelpazesi örgü modelinin yapılışını paylaşıyoruz. Bu örgü modeli de bebek örüleri ve bayan örgülerinde kullanılan bir modeldir.

Yeni örgü modelimizden biri olan hanım yelpazesi örgü modelinin ismi yelpazeye benzediğinden dolayı verilmiştir. Tığ işi örgü tekniklerinden olup yapımı kolay bir örnektir. Yelpaze örgü modelini siz nerde isterseniz kullanabilirsiniz. Tığla bebek yeleği örmek istiyorsanız şirin bir yelek örün. Veya tığla bayan yeleği yapacaksanız da yine yelpaze modelini kullanabilirsiniz.

Ayrıca yelpaze modeliyle şallar da örebilirsiniz. Siz nerde kullanacaksanız bilmem ama ben bu model ile şal örmeyi düşünüyorum. Yeni evlenecek olan bir kardeşim var. Ona şal örüp hediye etmek istiyorum. Gelin şalı olur mu bilmiyorum ama ben yapıp deneyeceğim. Belki yelek yaparken de kullanabilirim ama ona tam karar vermedim. Yapan arkadaşlardan ricam yaptığı modeli Hobi Sayfası adlı sayfadan bize göndermeleri.

Hanım yelpazesi örgü modeli

Örgüye 2 zincir çekerek başlanıyor. Arından üst sıraya geçip 3 zincir çekerek 3. deliğe batıp uzun çekilen ilmeği ikili trabzan yapın. Ayrıca araya zincir çekip 7 tane ikili trabzan da yapılıyor.

Hanım Yelpazesi Örgü Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir