Hobi

Tığ İşi Örgü İncili Şal Yapılışı

Tığ İşi Örgü İncili Şal Yapılışı

Tığ işi örgü incili şal yapılışı ile mükemmel bir şal yapabilirsiniz. Anlatımlı olarak paylaştığımız şal yapılışının videosu da sitemizde yer alıyor.

İnce angora ipleri kullanılıyor. İster simli isterseniz de simsiz şallık veya yelek örmek için ip istiyorum derseniz tuhafiyecilerden alabilirsiniz. İnci 4 veya 5 mm olarak satın almalısınız. Tığ ise 6 numara olmalıdır.

Şal modeline başlarken üçgen olacağı için uçta başlayacaksınız. Yaparken ipin rengini koyu renk seçerseniz inciler daha belirgin görüneceğinden dolayı şalın görünüşü de güzel olacaktır.

incili şallar

Şal modelleri kategorisinde daha önce Örgü Gelin Şalı Yapılışı ve Bengovil Şal Yapılışı gibi bir kaç modelin anlatımını paylaşmıştık. Bu modelin yapılışında da simli ip kullanılmıştır. Fakat siz isterseniz simsiz ip tercih edebilirsiniz. 20 dakikalık video ile nasıl yapılacağını öğreneceğiniz şal modelini bir çok bayan beğendi. Umarım sizler de beğenirsiniz.

6 numara tığ ve şal ipini hazır ettikten sonra aşağıdaki videoyu başlatıp şal yapılışını öğrendikten sonra sizlerde yapmaya başlayabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

Örgü İncili Şal Yapılışı

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ayşen özdemir dedi ki:

    incili şalın biterken kenarlarına ne yapılacak

  2. ayşen özdemir dedi ki:

    incili şalın bitiminde kenarlara neler yapılacak

BİR YORUM YAZ