İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yün ile Yapılabilecek En Güzel Kendin Yap Fikirleri

Yün ile yapabileceğiniz birçok farklı ürünü ister dekoratif olarak kullanabilir isterseniz sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. El becerilerinizi geliştirebileceğiniz en özel fikirleri inceleyerek farklı ve yeni teknikler ile ürettiğiniz işlerinizi en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

Yün Sepet ve Yün Çanta

Yün sepet yapmak ilk etapta sizin için biraz zorlayıcı olabilir. Fakat yünlü işleri seviyorsanız kısa bir süre içerisinde daha hızlı ve özel bir şekilde yün sepet yapmaya başlayabilirsiniz. Bir sepet bularak ve sepetin etrafına örerek yünlü sepet hazırlayabilirsiniz. Örgü bittiği zaman sepeti çıkarabilir ve yün sepetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Poli çanta veya normal kağıt torba gibi yünlü bir çanta da üretebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yünü torba biçiminde örmektir.

blank

Yün Elbise ve Yün Bolero

Yün elbiseleri özellikle küçük yaştaki çocuklar için hazırlayabilirsiniz. Yün iplikten uygun bir elbise şekli vererek yapabileceğiniz bu elbiseleri isterseniz hediyelik olarak da değerlendirebilirsiniz. Yün tasarımları arasında bolerolar da yer alır. Farklı yaş gruplarının giyebileceği bu ürün modaya uygun olarak tasarlanabilir.

Yün Kutular

Kullanmadığınız konserve kutularının etrafını yün ile örerek eşsiz bir görünüme sahip kutu oluşturabilirsiniz. Bu kutuları eşyalarınızı muhafaza edebilmek için tercih edebilirsiniz. Estetik görünümleri ile ön plana çıkan kutuları isterseniz boncuk gibi farklı materyaller ile süsleyebilirsiniz.

blank

Yün Bant ve Yün Eldiven

Yeni başlayanlar için uygun olan yün bantlar bileklik şeklinde kullanabileceğiniz özel aksesuarlardır. Kafa bandı olarak da kullanabileceğiniz özel ürünler tasarlayabilirsiniz. Yünün gerilebilmesi için ipliği dikdörtgen şeklinde örebilirsiniz. Yün eldivenleri de hobi olarak tasarlayabilirsiniz. Kış aylarında kullanılabilecek olan özel eldivenler ile soğuk havalara karşı şık bir önlem alabilirsiniz.

Yün Kapı ve Duvar Süsleri

Yün kullanarak kapı ve duvar süsleri hazırlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta hazırlayacağınız ürünün boyutları ile mekan boyutlarının birbiriyle uyumlu olması gerektiğidir. Kapılarınızı ve duvarlarınızı son derece estetik bir şekilde süsleyebileceğiniz ürünleri hazırlayabilmek için yün ip satın almanız yeterlidir. Gerisi tamamen sizin el becerilerinize ve hayal gücünüze aittir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir