İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pike Takımı Dantelleri

Düğün hazırlığı yapanlar için el yapımı pike takımı dantelleri. Günümüzde hala önemini kaybetmeyen el işi danteller hala çeyiz bohçalarına koyuluyor. Pike takımı dantel modelleri de çeyiz bohçalarına koyulan dantellerdendir. Ayrıca sadece çeyiz için değil kendiniz için de pike dantelleri yapabilirsiniz.

Çok eskilere yapılan ve modası geçmiş danteller hala evimde duruyor. Her ne kadar modası geçmiş desemde evimin en güzel aksesuarları arasında yerlerini alıyor. Modası geçmiş dememdeki amaç artık günümüzde çok fazla kişi dantelleri kullanmıyor. Yapan kişilerin sayısı az olsa da el işleme danteller ile vitrin takımları, salon takımları gibi danteller yapanlar var. Bunlar iğne oyası ve tığ oyası desenli olarak yapılıyor. Bu desenler arasında çiçek, hayvan gibi desenler bulunmaktadır. Pike takımları da eskiden daha çok yapılsa da günümüzde de yapılmaktadır. Pike takımı dantelleri özellikle çeyizlerdeki yerlerini alıyor. Çeyizlik pike takımları sayfasında paylaştığımız modeller gibi modeller yapılmaktadır.

Her türlü motif örnekleri ince ayrıntıyla yapılıp, hanımların el emeği sonucu ortaya çıkan şıklıktır. Dantel süslemelerini herkes yapamasada tığ işinden anlayanlar tarafından çok kolay yapılabilmektedir. Yapmak isteyenler için bir süre önce Pike Takımı Danteli Yapımı örneğini yayınlamıştık.

Şimdide pike takım dantelleri arasından bulduğumuz onlarca modeli toplayıp bir araya getirdik. Bu danteller tığ işi ile yapılmıştır. Tığ işi pike dantelleri ile pikeleri süsleyip püsleyebilirsiniz. Çok zor bir iş değildir dantel yapmak. Bu işi öğrenmek istiyorum diyorsanız da paylaştığımız dantel anlatımları burada size yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki resimlerde pike takımı dantellerini yakından inceleyebilirsiniz. Yakından takip etmek için resim üzerine tıklayıp telefonunuza kaydettikten sonra yakınlaştırabilirsiniz. Zaten danteller net olarak görünüyor. Umarım hoşunuza gitmiştir paylaştığımız örnekler.

Pike Takımı Dantel Modelleri

Bir yorum

  1. Yasemin 9 Aralık 2017

    Merhaba benimde ara dantellerim var satnayi düşünüyorum yardimci olabilirseniz sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir