İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

150+ İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

Birbirinden güzel iğne oyası havlu kenarı modellerini galerimizde görebilirsiniz. İğne oyası modelleri 2018 motiflerini de örneklerde bulabilirsiniz.

İğne oyaları, tüm dantel örgü modelleri içerisinde en zarif, en estetik ve en zor olanlarıdır. Çember ya da yazma kenarlarına, mendil kenarlarına, masa örtüsü dahil tüm örtü kenarlarına yakışan iğne oyası modelleri en çok da havlu kenarlarına yakışır. Bu şık motifleri yapmak hiç de kolay değildir. Bu sebeple de en özel çeyiz havlularının kenarına iğne oyası yapılır. Misafir havlusu dediğimiz özel havlular dışında hediyelik havlularda da iğne oyası havlu kenarı kullanılır.

Yaprak ile çiçek iğne ile yapılan oyalarda en çok tercih edilen motiflerdir. Çiçek motiflerinden sonra en çok kullanılan motif ise şekillerdir. Üçgen kara dikdörtgen gibi geometrik şekiller, havlu kenarlarında çok sık tercih edilir. Ağaç dalları, ağaç motifleri de en renkli halleri ile iğne oyası motiflerinde yerini alır. Havlu kenarı iğne oyası modellerinde renkler havluya göre seçilir. Eğer havlu beyazsa istediğiniz renkte oya işleyebilirsiniz. Ancak havlu kırmızı, mavi, yeşil ya da kahverengi gibi bir renk tonlarındaysa o zaman kesinlikle açık renk havluyu boğacak renk tonları seçilmemelidir.

Değişik iğne oyası havlu kenarı örnekleri arayanlar için hazırladığımız galerimizde onlarca çeşit motifi bir arada görebilirsiniz. Iğne oyası modellerini incelerken hangi renk havlu ile hangi renk oyanın daha uygun olduğunu, beyaz havlularda hangi renklerin en çok tercih edildiğini görebilirsiniz. İnce motifleri ve kalın motifleri karşılaştırabilir, havlunun kalınlığına göre seçilen modellerin özelliklerini inceleyebilirsiniz. Büyük ve kalın iğne oyaları ince misafir havluları için uygun olmaz. Daha kalın el havluları için uygundur. Ancak bunun yanında isterseniz sadece el kurulamak için kullanılan minik el havlularında da bu tarz büyük süslü modelleri tercih edebilirsiniz. İğne oyası havlu kenarı modellerini anlatımlı olarak youtube da da bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir