İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anlatımlı Uzun Lif Yapılışı

Uzun lif seven bayanlar için anlatımlı uzun lif yapılışı paylaştık. Kısa anlatımlarla bu mükemmel lifin nasıl yapıldığına sitemizde yer verdik.

Daha önce paylaşmış olduğumuz uzun lif modelleri arasından en çok beğenilen bir modelin yapılışını sizlerle paylaşalım dedik. Mor ve beyaz renk ipler ve tığ kullanılarak yapılmış olan bu güzel örneğin yapılışını bizden bir çok ziyaretçimiz istedi. Bizde anlatımına yer vermek istedik. Uzun lif modelleri eskiden çok fazla ilgi görmese de şuanda bayanlar sıklıkla tercih etmektedir. Her zaman aynı modeli yapmaktan sıkıldıysanız sizlere farklı modeller yapmanızı öneriyoruz. Sitemizi sık sık ziyaret ederseniz yeni eklenmiş olan lif örnekleri ve anlatımlarına ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim lifin yapılış aşamalarına. Önce yazılı olarak anlatmış olduğumuz örneğin daha sonra resimli anlatımına ulaşabilirsiniz. Kafanıza takılan soruları yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Uzun Lif Yapılışı

Lifimize orta kısımdan başlıyoruz. 6 fıstık ile toplam 6 tane sıra yapıyoruzKarenin 3. sırasında yaprağı 4. sırasında çiçeği koyuyoruz. İlk kare bittikten sonra 6 fıstık uzatıp ikinci kareye başlıyoruz. Kareler bittikten sonra bir sıra fıstıkla çevresini dönüyorum. Uç kısımlara başlarken kenarlardan birer fıstık bırakıp üç sıra daha örüyoruz. Ortadaki üçgen kısımları eksiltme yöntemi ile dolduruyoruz. Kenarlarına bir sıra oya yapıyoruz

Uzun Lif Resimli Anlatım

Anlatımlı Uzun Lif Yapılışı 1

Anlatımlı Uzun Lif Yapılışı 2

Anlatımlı Uzun Lif

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir