Hobi

Asker Arkadaşı Hikayesı

Asker Arkadaşı Hikayesı

Askerliğini bitirmiş olan genç askerliğini yaptığı şehirden ailesini aradı: -Anne baba, eve dönüyorum, ama sizden bir şey rica ediyorum. Yanımda bir arkadaşımı da getirmek istiyorum.

-Memnuniyetle, onunla tanışmak isteriz, diye cevapladılar.Oğulları,

-Bilmeniz gereken bir şey var diye devam etti.

-Arkadaşım savaşta ağır yaralandı.Bir mayına bastı ve bir koluyla ayağını kaybetti. Gidecek hiçbir yeri yok, ve onun gelip bizimle kalmasını istiyorum.

-Bunu duyduğuma üzüldüm oğlum. Belki onun başka bir yer bulmasına yardımcı olabiliriz.

 

-Hayır. Anne,baba,onun bizimle yaşamasını istiyorum.

-Oğlum,dedi babası,bizden ne istediğini bilmiyorsun. Onun gibi özürlü biri bize korkunç bir yük olur. Bizim kendi hayatımız var, bunun gibi bir şeyin hayatımıza engel olmasına izin veremeyiz.Bence bu arkadaşını unutup eve dönmelisin.O kendi başının çaresine bakacaktır.Oğlu o anda telefonu kapattı.Ailesi ondan bir süre haber alamadı.Ama birkaç gün sonra,polisten bir telefon geldi.Oğullarının yüksek bir binadan düşüp öldüğünü öğrendiler.

Polis bunun intihar olduğuna inanıyordu. Üzüntü dolu anne-baba oğullarının cesedini tespit etmek için şehir morguna götürüldüler.Onu tanıdılar ve bilmedikleri bir şey daha öğrenince dehşete düştüler: Oğullarının sadece bir kolu ve bir bacağı vardı. Bir çoğumuz bu hikayedeki aile gibiyiz; Güzel olan ya da birlikte olmaktan zevk aldığımız insanları sevmek bizim için çok kolay, ama bize rahatsızlık veren ya da yanlarında kendimizi rahatsız hissettiğimiz insanları sevemiyoruz. Bizim kadar sağlıklı, güzel ya da akıllı olmayan insanların yanından uzak durmayı tercih ediyor

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Eleni Karyali dedi ki:

  Bu masal da (masal diyorum çünkü uydurma bir yazi) insanları aptal yerine koyup duygu sömürüsü yapmak amaç. mantıklı biri önce şunu düşünür.; bu asker mayına basıp kol ve bacağını kaybediyor, kolay bir tedavi değil iyileşmesi için geçen süre uzun zaman alır. bu durumun ailesi tarafından bilinmemesi mümkün mu?
  Bir kolu bir bacağı olmadan askerliğini nasıl tamamlamış? Erken ve malul olarak terhis olması gerekirken Ailesi bu askeri hiç mi arayıp sormamış?
  Insanların aklıyla alay etmek için başka hikayeler uydurun.

  1. hhs dedi ki:

   Aferin la çözmüşün olayı seni bravo yerli sherlock.

 2. İsim siz dedi ki:

  Heman super Man gercekmi

BİR YORUM YAZ