İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beş Şişle Yapılan Çorap Modeli Anlatımlı Yapılışı

Beş şişle yapılan çorap patik modeli anlatımlı yapılışı. 5 şiş birden kullanılarak yapılan çorap patik modelinin anlatımlı yapılışı videolu olarak buradadır.

Patik modelleri kategorisinde iki şişle yapılan patik modelleri paylaşmıştık. İlk defa 5 şişle yapılan patik modeli paylaşacağız. Örgü çorap modeli de diyebileceğimiz bu örnek için yanlış duymadınız 5 adet şiş kullanılıyor. Belki duyanlarınız vardır bu kadar fazla şişle patik örüldüğünü. Örgü dünyası olarak anlatımının paylaşıldığı bu çorap modeli hem uzun hemde kalın olmasından dolayı bir avantajdır. Çünkü kalın çoraplar ayaklarınızı daha sıcak tutacaktır. İki şişle yapılan patik modelinde olduğu gibi bu modelde kalın patik ipleri ile örülmüştür.

5 şiş patik
5 şiş patik

Eğer aklınızda patik örme niyeti varsa beş şişle örülen patikten denemenizi öneririz. Resimde gördüğünüz gibi patik modeli sanki makina dikimi gibi. Yani el becerisinin mükemmelliğini patiği incelerseniz görebilirsiniz. 5 şiş kullanmayı bilen hanımlar bu çoraptan rahat örerler. Bilmeyen hanımlara ise önerimiz videoyu dikkatlice izlemeleri.

Eskiden yapılan patikler çiçekli böcekli olurdu. Yani eskiden patikler daha fazla süslenirlerdi. Şimdilerde bebek patikleri süslense de yetişkin patiklerinde genellikle tek renk veya iki renk kullanıyorlar. Sade görünümlü patik modelleri daha çok tercih ediliyor. Bundan dolayı da patiklerin yapılışları kolaylaşıyor. Örgü ören hanımlar biraz kendilerini geliştirirse öremeyecekleri şey yoktur. Patikten tutun kazağa, yelekten tutunda elbiseye kadar herşey örgü ile yapılabiliyor.

5 şiş çorap
5 şiş çorap

Şimdi 5 şişle yapılan patik modelinin detaylarını öğrenmek için videoyu izleyin. Boş vaktiniz varsa videoyu izleyip 5  şiş patiğin yapımını öğrenin.

Beş Şişle Yapılan Patik Modeli

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir