İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası Modeli Yapılışı

Bon Bon şekeri diye adlandırılan örgü tekniği ile bebek hırkası yapımı. Bebek hırkası yapılışları arıyorsanız bu örneği çok beğeneceksiniz.

Nesrin Tabanoğlu hanım bon bon şekeri örgü modelinin bebek hırkasına uyarlanış biçimini göstermiş. Çok da güzel göstermiş. İki şiş ile bebek hırkaları için yapılan bon bon şekerler çok şirin göstermiş. Kız veya erkek bebekleriniz için hırka yapacağınız zaman bon bon şekeri örgü modelini tercih edebilirsiniz.

Bebek hırkası sayıları aşağıdaki resimlerde verilmiştir. Ön taraf arka taraf açıklayıcı olarak yayınlanmıştır. Yine de aklınıza birşey takılırsa sorabilirsiniz.

Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası Yapılışı

Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası Yapımı 1

Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası Yapımı 2

HIRKANIN ÖN BAŞLAMA SAYISI =55 İLMEK 5 haroşa 1 düz 17 haroşa 1 düz 6 haroşa 1 düz 6 haroşa 1 düz diğer ilmekler haroşa ARKA = 95 İLMEK 37 haroşa 1 düz 9 haroşa 1 düz 9 haroşa 1 düz geriye kalan ilmekler haroşa aynı on gibi örülüyor KOL =45 ilmek başla haroşa ör yanlardan arada artır her iki taraftan 3 er ilmek kes 10 ilmek kalana kadar 1 ilmek eksilt kolay gelsin

Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası Yapımı 3

Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası Yapımı 4

Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası Yapımı 5

HIRKA ARKA =95 İLMEK ile başla 37 ilmek haroşa 1 düz 9 haroşa 1 düz 9 haroşa 1 düz kalan ilmekler haroşa sağ ve sol düz ilmeklerin yanından 5 haroşa da 1 er eksilt kol altı kesimi 3 1 1 1 olarak kes KOL =45 ilmek başla sadece haroşa örülecek 10 haroşa sırasında sağ ve sol taraftan 1 er ilmek artırarak ör koltuk altına gelince sağdan ve soldan 3 er ilmek eksilt daha sonra 10 ilmek kalana kadar iki taraftan 1 er ilmek kes kolay gelsin.

Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası Yapımı 6

Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası

Bir yorum

  1. kader 8 Ocak 2018

    Merhaba hırkayı arkadan örmeye başladım hemen 5 sırada bir eksıltmeye başlıyormuyuz eksiltmeler örgünün arkasındanmı yapılıyor bonbonları yapınca arkadan delik oluyor cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir