İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kahve Çekirdeği Örgü Bebek Hırkası Yapılışı

Kahve çekirdeği örgü modeli ile bebek hırkası yapılışı. Kız bebeklere örgü hırka yapılışı arıyorsanız kahve çekirdeği örneği ile yapılan modelin tarifine göz atabilirsiniz.

Kahve Çekirdeği Örgü Hırka Yapılışı

Malzemeler

  • 2 yumak bebe yünü
  • 3.5 nolu şiş

Yakadan 81 ilmek başlanır. 4 diş haroşa sırası örülür. 7 ilmek ön pat için haroşa örülür. 7 ilmek düz örgü, 1 dola, 2 ilmek düz, 1 dola. 1O ilmek düz, 1 dola, 2 düz, 1 dola, 1 ters, 25 ilmek kahve çekirdeği örneği yapılır aralara 1’er ilmek ters örgü örülür.

Kahve çekirdeği örneği; Sol şişimizdeki 3 ilmeğin en sonuncusu diğer iki ilmeğin üstünden aşırtılarak bırakılır. 1 ilmek düz örülür 1 ilmek yerine dolanarak ajur yapılır tekrar 1 ilmek düz örgü örülür. Aralarda 1’er ilmek ters örgü örülür. Diğer örneğe geçilir.

Diğer taraftaki kol ve beden ayrımlarıda yapılır. Sırayı bitirirken 7 ilmek ön pata bir ilik açılır. Bundan sonraki ilikler 10 haroşa sırası ile 5 adet açılır. Bu şekilde koldaki artışlar 20 adet olana kadar örülür. Kol ilmekleri ayrılır. 14 cm düz örgü örülür. Kol ucuna 3 adet kahve çekirdeği örneği yapılır. İlmekler kesilerek kol bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Beden ilmekleri birleştirilir. Arka örnek kısmında kahve çekirdeği örneklerinin iki yanından 1’er ilmek arttırılır. İlk örnekle son örneğin dışa bakan taraflarından arttırılmaz. Bu artışları 2 örnekte bir olmak üzere aradaki ters ilmekler 13 ilmek olana kadar devam edilir. Yakadan itibaren etek ucuna kadar 25 adet kahve çekirdeği örneği olunca 4 diş haroşa örülür ve bütün ilmekler kesilerek bitirilir.

Kahve Çekirdeği Örgü Hırka

Kahve Çekirdeği Örgü Bebek Hırkası

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir