İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Robadan Selanik Bebek Hırkası Yapılışı

Selanik örgü ile robadan başlamalı bebek hırkası yapılışı. Selanik örgü tekniği ile çok güzel örgüler örülebildiği gibi bebek hırkalarıda örülebilmektedir.

Selanik örgü modeli ile bir çok örgü örülmektedir. Bebek hırkası yapımında da kullanılan Selanik örgü modeli ülkemizde çok kullanılan tekniklerindendir. Dilek Yeğin Balcı arkadaşımızın yapmış olduğu bebek hırkası çok harika. Kendisinden hırkanın yapımı için bilgi vermesini istediğimde aşağıdaki bilgiyi bizimle paylaştı. Dilek hanımın anlatımını zor bulanlar için ise aşağıda selanik örgü bebek hırkası yapımı videosunu paylaştım. Artık hangisinden öğreneceğiniz size kalmış.

Selanik Örgü Hırka
Selanik Örgü Hırka
Selanik Örgü Hırka Modeli
Selanik Örgü Hırka Modeli

78 ilmek 3.5 no şişle başladım. 7 ön bantı 7 ön kol 11 arka 19 aralarına da 2 koydum 21 kere artırma yaptım. Kol ayrımına 54 öne 35 arkaya 64 Kolda 4 cm ördükten sonra 8 sıra düz ördüm. Arada 4 sırada bir kesim yaparak 41 ilmek kalıyor düz sıra bittikten sonra tekrar 3 cm selanik örüp bütün ilmeği kesip bitiriyoruz. Diğer kolu da aynı örüp kalan ilmekleri de selanik olarak örülüyor. 6 cm örüldükten sonra 14 sıra düz örüp tekrar 12 cm selanik örüp 3 diş haroşa örüp bitiriyoruz.

Selanik Örgü Hırka Yapılışı
Selanik Örgü Hırka Yapılışı

Selanik Örgü Bebek Hırkası Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir