Hobi

Robadan Selanik Bebek Hırkası Yapılışı

Selanik örgü ile robadan başlamalı bebek hırkası yapılışı. Selanik örgü tekniği ile çok güzel örgüler örülebildiği gibi bebek hırkalarıda örülebilmektedir.

Selanik örgü modeli ile bir çok örgü örülmektedir. Bebek hırkası yapımında da kullanılan Selanik örgü modeli ülkemizde çok kullanılan tekniklerindendir. Dilek Yeğin Balcı arkadaşımızın yapmış olduğu bebek hırkası çok harika. Kendisinden hırkanın yapımı için bilgi vermesini istediğimde aşağıdaki bilgiyi bizimle paylaştı. Dilek hanımın anlatımını zor bulanlar için ise aşağıda selanik örgü bebek hırkası yapımı videosunu paylaştım. Artık hangisinden öğreneceğiniz size kalmış.

Selanik Örgü Hırka

Selanik Örgü Hırka

Selanik Örgü Hırka Modeli

Selanik Örgü Hırka Modeli

78 ilmek 3.5 no şişle başladım. 7 ön bantı 7 ön kol 11 arka 19 aralarına da 2 koydum 21 kere artırma yaptım. Kol ayrımına 54 öne 35 arkaya 64 Kolda 4 cm ördükten sonra 8 sıra düz ördüm. Arada 4 sırada bir kesim yaparak 41 ilmek kalıyor düz sıra bittikten sonra tekrar 3 cm selanik örüp bütün ilmeği kesip bitiriyoruz. Diğer kolu da aynı örüp kalan ilmekleri de selanik olarak örülüyor. 6 cm örüldükten sonra 14 sıra düz örüp tekrar 12 cm selanik örüp 3 diş haroşa örüp bitiriyoruz.

Selanik Örgü Hırka Yapılışı

Selanik Örgü Hırka Yapılışı

Selanik Örgü Bebek Hırkası Yapılışı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ