İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burgulu Örgü Bayan Yelek Modeli Anlatımı

Genellikle bayan yeleklerinde karşılaştığımız burgulu örgü modelinin yapılışı. 19 ilmek ve katlarından oluşan burgu örgü anlatımı.

Anne yelekleri modelleri bitmek bilmiyor. O kadar çok kullanılan örgü modeli var ki paylaş paylaş bitmiyor. Her yelekte farklı modeller, ve bir yelek için kullanılan bir kaç örgü modeli olduğundan dolayı çok güzel yelekler yapılabiliyor.

Burgu Örgü Modeli Yapılışı yazımızı daha önce yayınladık fakat burgulu örgüler çok fazla. Değişik değişik burgu örgü modelleri bulunduğundan dolayı bizde karşılaştığımız tüm modelleri paylaşalım istedik.

Burgulu örgü ile yelek

Şerife hanımın paylaştığı ve örgü grubu bayanlara özel sayfasında sorulan farklı bir örgünün videosunu aşağıda paylaştık. Modelde aralarda baklava örgü tekniği de kullanılmıştır.

Burgulu Örgü Yelek

Videonun uzunluğu 17 dakikadır. Videoda yeleğin tamamen yapılışı bulunmuyor fakat kullanılan burgulu örgü detaylıca analtılmış. Üstelik Türkçe videolu olduğundan yelek yapımı için tekniklerden de bahsedilmiştir. Yukarıdaki yelek resminde göreceğiniz üzere sıfır kol bir bayan yeleği yapmak isterseniz bu model yakışacaktır. Şimdi gelin videoyu izleyin.

Burgulu Örgü Bayan Yelek Modeli Videolu Anlatım

Bir yorum

  1. Hülya 24 Kasım 2017

    Bu yelegin arkası nasıl ve o kenardaki baklava dilimli yerleri nasıl dikecegiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir