İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ceviz Yaprağı İle Şeker, Kabızlık, Bağırsak Kurdu ve Sindirim Hastalıklarına Son

Ceviz yaprağının insan vücudu için bilinmedik birçok yararı saptanmıştır. Bunların başında sindirim bozuklukları, bağırsak kurdu, kan temizleyici, kan şekeri düşürücü özelliği ve kabızlık sorununu giderme vardır. Bunların yanı sıra iştah açıcı ve kuvvet verici etkisi bulunmaktadır. İştahsızlık sorununu gidermektedir.

Ceviz yaprağı deri hastalıklarında antiseptik olarak kullanılmaktadır. Ceviz yaprağının kaynatılmasıyla egzama, frengi, sıraca, kemik çürümesi, kemik deformasyonu, uçuk ve raşitik hastalık türlerinde, iltihaplanmış el ve ayak tırnaklarında kullanılan oldukça etkili bir banyo katkısı elde edilmektedir.

Taze ceviz yaprağının suyu kaynatılıp uyuz ve favus hastalıklarında hastalıklı bölgeler yıkanırsa tedavi ederek kısa süre içerisinde etkisini göstermektedir. Ceviz yaprağı suyu ile yapılan banyo ve yıkamalar ayak teri, kadınların akıntıları, iltihaplı egzamalar ve ergenlik sivilcelerine fayda etmektedir.

Boğaz ve gırtlak hastalıkları, diş eti ve ağız boşluğu gibi rahatsızlıklarda ceviz yaprağı suyu gargara yapılarak uygulanmalıdır. Kaynatılan ceviz yaprağı suyu banyo suyuna eklenirse donuk kabarcıkların iyileşmesini sağlamaktadır. Hızlı saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler ceviz yaprağı suyunu kullanarak kafa derilerini ovarak sürmelidirler. Aynı zamanda kafada bulunan bit vb. haşerelerin yok olmasında çok etkilidir. Ceviz yaprağı suyu cilt temizleyici, ishal kesici, damar koruyucu, tümör engelleyici, bağışıklık sistemini koruyucu, mantar hastalıklarında etki gösteren, siğil gideren etkiler sağlamaktadır. Ceviz yaprağının kan dolaşımını düzenleyici, kan pıhtılaşmasını önleyici etkileri bulunmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir