İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çiçekli İki Kat Lif Yapılışı

Çiçekli iki kat lif yapılışı en çok aranan modellerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Çiçekli lif modelleri sevenlerin en çok yaptığı modeldir.

Lif modelleri ve yapılışı isteyen hanımlar çiçekli ve iki katlı modelimizi paylaşıyoruz. Ayrıca bu modele çiçek bahçesi de diyebilirsiniz. Çok istek alan bir lif örneği. Lif modeli iki katlıdır. Yuvarlak lif modeli de diyebiliriz. Ayrıca çiçeklerle süslendiği için çiçekli lif modeli de denilebiliyor.

En Çok Hangi Örgü Lifler Seviliyor?

En çok sevilen lifler katlı, çiçekli ve desenli modellerdir. Hanımlar çıtı pıtı görünen lifleri daha çok seviyorlar. Sadeliktense cafcaflı görünen tığ işi lifler daha ilgi çekici oluyor.  Çeyizlik lif modelleri de genellikle desenli olanlarından seçiliyor. Eğer lif yapacaksanız size önerim desenli modellerden seçmeniz olacak.

İki Kat Lif Nasıl Yapılır?

Çiçekli iki kat lif yapılışı

Ortasında çiçek olan ve çiçeğin ortasında da boncuk olan anlatımlı lif modeli yapılışı ise oldukça kolaydır. Kolay lif modelleri kategorisine giriyor diyebiliriz. Lif yapımı için açık pembe. koyu pembe , beyaz ve yeşil lif ipi kullanılmıştır. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmıştır. Beyaz ip ile 6 veya 7 tane zincir çekeren lif yapılışına başlayabilirsiniz.

Lif Yapılışı Anlatımlı Video

Anlatımlı lif videosu ile Ören hanım yapılışını paylaşmaya çalışmış bizlere. En ince ayrıntılara videoda yer veren Ören hanım lif yapmayı hiç bilmeyenlerin yapabileceği modeller paylaşıyor. Lif modelleri kategorisinde daha önce yer veriyorduk videolara. Daha önceki örgü lif anlatımlarına bakabilirsiniz. Tığ işi lif modelleri ve anlatımları bulunuyor. 

Videodaki lifi yapamazsanız yorum kısmından bize sorabilirsiniz. Elimizden gelen yardımı yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir