İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dakikalar İçerisinde Kolay Babet Patik Yapılışı

Güzel bir günde herkese merhaba; bu kış günlerinde ayaklarınızı sıcacık tutacak babet yapmaya ne dersiniz? Dışarıda babet giymeyi çok seviyoruz. Peki evde neden giymeyelim? Şöyle örgü güzel babetlere ne dersiniz? Hemde yapımı o kadar kolay ki. Dakikalar içerisinde babet patik yapabilecekseniz. Hemde dümdüz örgü ile istediğiniz kadar boy boy renk renk yapabilirsiniz.

Havanın sıcak olduğu günlerde dışarıda ayakkabı olarak babetleri tercih ederiz. Bayanlar babet giymeyi çok severler. Ayaklarda çok rahat olan babetler kışında evlerimize patik olarak giriyor. Örgü ile yapılan babet patikler soğuk kış günlerinde ayaklarınızı sıcacık tutacak.

Babet Patik Örgüsü
Babet Patik Örgüsü

Yüzlerce patik modelleri arasından en çok yapılanların babet patik modeli olduğunu biliyor muydunuz? Örgücü hanımlar babet patikler yaparak ayaklarının sıcacık kalmasını sağlıyorlar. Kullanılan kalın yün ipler sayesinde ayaklarınız hiç üşümeyecek. Farklı bir örgü tekniği olan Tunus İşi Babet Tarzı Patik Yapımı modeline yer vermiştik. Şimdi paylaştığımız patik modelinde kullanılan örgü tekniği ise düz örgü. Eğer örgü örüyorsanız düz örgünün de kolaylığını bilirsiniz. Boş olan bir vaktinizde kalın yün ipleri ve şişlerinizi hazırlayın kendinize veya çevrenizdekilere örgü babetler örün.

Kolay Babet Patik Modeli
Kolay Babet Patik Modeli

Örgü bilmeyenlerin bile yapabileceği kolaylıkta olan babet patik örneği o kadar güzel anlatılmış ki anlamamanız için hiç bir neden yok.

Kolay Örgü Babet Patik

Babet yapılışı için kalın bir yün ip kullanılıyor. Bu yün içinde 7 numara şiş kullanılıyor. 38 numara için 20 ilmek atılıyor. Babet ise düz örgü tekniği ile örülüyor. Figen hanımın anlatımıyla kolay babet yapılışı ile dakikalar içerisinde patik örebilirsiniz. Kolay babet patik yapılışı videosu ile nasıl yapıldığını öğrenin.

Kolay Babet Patik Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir