İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eski Kazaklar ile 6 Kendin Yap Fikri (Çanta, Bere, Eldiven…)

 Eski kazaklarınızı atmak yerine bu birbirinden güzel kendin yap fikrinden birini yapabilirsiniz. Dekoratif görünümü ve yumuşak yapısıyla eşyalarınızı kaplamada, aksesuar yapımında ya da dekoratif amaçlarla değerlendirebileceğiniz eski kazaklarınızı çıkarın ve seçtiğiniz fikri uygulamaya başlayın!

Eski Kazaktan Ev Ayakkabısı Yapımı

Eski bir kazağınızı alın; ayağınızın ölçüsünü çıkararak kazaktan iki adet parça kesin. Kazağın kol kısımlarını da dilediğiniz uzunlukta kestikten sonra kesmiş olduğunuz taban parçalarına kazağın kollarını dikin. Son olarak kenarlarını tığ yardımıyla işleyerek daha güzel bir görünüm elde edin.

Eski Kazaktan Ev Ayakkabısı Yapımı

Eski Kazaktan Eldiven Yapımı

Eskimiş kazağınızı yumuşacık bir çift eldivene dönüştürmeye ne dersiniz? Her iki elinizin şeklini de kazaktan çıkardıktan sonra, kazağın iki tarafını birlikte kesin ve kestiğiniz parçaları birbirine dikin. İşte bu kadar! Artık eldivenlerinizi dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Eski Kazaktan Eldiven Yapımı

Eski Kazaktan Eldiven Yapımı 2

Eski Kazakla Eşya Kaplama Fikirleri

Eski kazağınızdan keseceğiniz bir parçayı eskimiş amajur ya da lambaderinizin üstüne yapıştırarak kış aylarına uygun bir dekorasyon fikri oluşturabilirsiniz.

Eski Kazakla Eşya Kaplama Fikirleri

 

Aynı şekilde eskimiş saksılarınızı yenilemek için de eski kazaklardan keseceğiniz parçaları yapıştırmayı deneyebilirsiniz.

Eski Kazakla Eşya Kaplama Fikirleri 2

 

Eskimiş sandalye, tabure ya da pufların minder kısmını çıkardıktan sonra kazaklarınızdan keseceğiniz parçayı mobilya zımbası yardımıyla mindere zımbalayabilirsiniz. Böylece hem mobilyanız yenilenmiş olacak, hem de kazağınızı değerlendireceksiniz!

Eski Kazakla Eşya Kaplama Fikirleri 3
Kazaklardan yapacağınız yastık kılıflarına ne dersiniz? Eski kazağınızdan kırlentlerinizin boyutuna uygun iki parça kesip parçaları birbirine dikerek kışın sıcak tutacak dekoratif yastıklar oluşturabilirsiniz.

Eski Kazakla Eşya Kaplama Fikirleri 4

Eski Kazaktan Çanta Yapımı

Eskimiş bir kazağınızın omuz kısımlarını derinden kesin. Yaka kısmını da aynı şekilde, derin bir U oluşturacak şekilde kestikten sonra kenarlarını dikiş makinesiyle geçin. Günlük kullanım için ideal olacak çanta modeliniz hazır!

Eski Kazaktan Çanta Yapımı

Eski Kazaktan Çizme Tozluğu Yapımı

Bu sene çok moda olan çizme tozluklarını eski kazaklarınızdan yapabilirsiniz. Yukarıdaki birbirinden güzel fikri uygularken artan kol parçalarını değerlendirebilirsiniz. Bir kazağın kollarını kesin ve kenarlarını dikin: İşte bu kadar!

Eski Kazaktan Çizme Tozluğu Yapımı
Eski Kazaklardan Bere Yapımı

Eski bir kazaktan kafa ölçülerinize uygun iki adet yarım daire, bir adet dikdörtgen parça kesin. İki yarım daireyi birbirine diktikten sonra dikdörtgen parçayı ortasından dikerek fiyonk yapın ve berenizin üstüne dikin.

Eski Kazaklardan Bere Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir