İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fıstıklı Burgu Örgü Modeli Bayan Yelek Örneği Yapımı

Hırka veya yelekler için fıstıklı örgü modeli örneğinin yapımı. Çok sevilen fıstıklı örgü modeli ile burgu modelinin birleşimine şahit oluyoruz.

Yelek modelleri paylaşımlarımızdan memnun musunuz? Bu ara sık paylaşmaya başladık. Umarım bu paylaşımlarımızdan rahatsız olmazsınız. Hanımlara özel örgü paylaşımı grubunda paylaşılan yelekleri çok beğeniyorum. Çok güzel yorumlar alan bu yelekleri de siteye eklemeden yapamıyorum.

Yapılışı çok fazla sorulan örgülerden biri fıstıklı burgu modelidir. Bu model bayan yelekleri ve hırkaları, bebek örgüleri gibi örgülerde tercih ediliyor. Hanımlar bu modelin yapılışını çok merak ediyor. Yapımına ulaşmakta sıkıntı çekenler için Şerife hanımın videosunu buraya yükledik.

Fıstıklı Burgu Modeli

Yukarıdaki modeli Sevval arkadaşımız yapmıştır. Model hakkındaki yorumları aşağıdadır;

İki düz bir ters iki düz bir tersin ilmeğinde bir ilmek çıkarıyoruz. Arkadan tersi ters düzü düz yine önde tersin ilmeğinde bir ilmek arkada aynı tersi ters düzü düz beş tane ters olna dek arttırmaya devam. Sonrada en dipe burgunun yani tek ters ilmeğin başladığı yere batıp ip çekiyor beş kez böyle devam önden arkadan ise bu beş ters arttırdığımız ilmekleri bir kerede kesiyoruz. Önünde de burgu işlemini yapıyoruz. Yani üç ilmeği diğer şişe iki ilmekse öbür siste iki tanesi düz biri ters ikisi düz olarak örüyoruz.

Fıstıklı Burgu Örgü Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir