İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Harika Yöntemle Yaz Ayını Sivrisineksiz Geçireceksiniz

Sivrisinekler ve sirke sinekleri de insanlar kadar yazı çok sevmektedirler. Sivrisinekler özellikle sebze ve meyveleri çok severler. Bunun yanı sıra bahçede veya saksıda bulunan bitkilere de zarar verebilmektedirler. Sivrisinekler evinizde dolaşması korkunç olduğu gibi iğrenç de olabilmektedir. Bunlar evde ki meyve ve sebzelerinizin çürümesine de neden olmaktadırlar.

Sivri sinekler çok çabuk üreyebilen canlılardır. Bundan dolayı hemen önlem alınması gereklidir. Bunun çözümü de markette ki pahalı kimyasallar değil evinizde gizlidir. Evde bulunan malzemeler sayesinde bu sineklerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

blank

Sivri sineklerden kurtulmak için gerekli olan malzemeler buzdolabınızda duruyor. Bunun için bir bardak gerekli. Aşağıda bulunan malzemelerden birini bardağa doldurarak sivri sinekler ile mücadele edebilirsiniz. Bardağı doldurduktan sonra bardağın üstüne streç film çekin ve çatal yardımıyla delikler açın. Bardağı sivri sinekler en çok gezindiği alana yerleştirin. Bardağa doldurabileceğiniz malzemeler:

Kırmızı şarap

İnsanlar kadar sivrisinekler de kırmızı şarabı çok severler. 1.5 su bardağı su ve yarım su bardağı kırmızı şarabı bir bardakta birleştirerek sineklerin dolaştığı bölgeye koyun. Üstünü de kapatırsanız sivrisinekler bu tuzağa düştüğünü fark edeceksiniz.

Elma sirkesi

Kullanabilecekleriniz arasında belki de en iyi olanı elma sirkesidir. Fiyatı hem uygun hem de her yerde bulunabiliyor. Yarım su bardağı elma sirkesini ısıtarak bardağa koyun. İçerisine birkaç damla deterjan ekleyin. Güzelce karıştırın. Elma sirkesinin yaydığı tatlı koku sinekleri çekmeye yardımcı olacaktır.

Meyve- sebze kalıntıları

Sirke sineklerini tuzağa düşürmenin en kolay yollarından biri de onları en sevdiği yiyecekler ile avlamak olacaktır. Bardak içerisine meyve sebze kalıntılarını koyup yukarıda bulunan sıvılar ile karıştırırsanız tuzağa düşmelerinden etkili olacaktır.

Şeker- biber- süt

Son kullanma tarihini geçirdiğiniz süt ve süt ürünlerini sirke sineklerini avlamak çin kullanabilirsiniz. 2 bardak sütü ısıtın. İçerisine 8 yemek kaşığı şeker ve 4 yemek kaşığı karabiber koyun. Yayılan tatlı koku sivri sinekleri tuzağa çekecektir.

Limon yağı

Limonun yaydığı koku sivrisinekleri çeker. 2 su bardağı sıcak su ile 10-15 damla limon yağını sprey şişesinde birleştirip karıştırın. Sivrisineklerin bulunduğu bölgelere sıkarak onlardan kurtulabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir