İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kutucuklar Örgü Bayan Yeleği Yapılışı

Kendinize üstünde kutucuklar bulunan bir yelek örmek istermisiniz?  Daha farklı bir örgü yelek örmek isteyenler buyrun nasıl yapıldığını öğrenmeye.

Üstünde kutucuk motifleri bulunan örgü bayan yeleğinin yapılışı hakkında bir kaç bilgiye ulaştık. Hanımlar bu ipuçları ile sizde kendinize bir örgü yelek örebilirsiniz. Örgüyü hiç bilmeyen bayanlar zorlanabilir fakat örgüden anlayan hanımlar aşağıdaki ip uçlarını kullanarak bu yelekten örebilirler.

Kutucuklar Örgü Modeli

Kutucuklar Örgü Modeli Yelek Yapılışı

4 sıra düz 1 sıra haroşa haroşadan sonra düze geçince 3 ilmek gri 1 ilmek krem renginden örmeden alıyorsunuz. Gri bitene kadar yani 4 sıra kremi hep örmeden alıyorsunuz. Böyle devam ediyorsunuz çok basit.

Birde iki taraftada lastik varsa ayrı ip bağlamayın. Lastiği kremde örmeden dönün. Gri örerken 2 sıra örersiniz. Buda bir püf noktasıdır. Bir örgüde ip ne kadar çoğalırsa zorlaşır.

Yelek modelinin yapılışı için Ayşe Tunç arkadaşımız elinden geldiğince anlatmaya çalışmış. Bizde onun verdiği bilgileri aynen burada paylaştık. Daha fazla bilgi ne yazıkki bizde de bulunmuyor. Örgüyü biz yapmadığımızdan dolayı daha fazla bilgiye sahip değiliz. Fakat aşağıdaki yeleğin fotosunu telefonunuza kaydedip yakınlaştırarak motiflerini inceleyebilirsiniz.

Kutucuklar Örgü Bayan Yeleği

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir