İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Penye İpten Sepet Modelleri Örnekleri

Penye ipten sepet yapımı ve örnekleri, son zamanların en çok ilgi gören konularından bir tanesi. Penye ipleri biz ilk olarak paspas, minik halı ve kilim dokumasında görmüştük. Tişört ve benzeri penye kıyafetlerinin yapımından artan penye parçalarının bir araya getirilerek yapıldığı paspasları evlerimizde kullandık. Bir dönem oldukça popüler olan bu paspaslar zamanla demode oldu. Sonrasında ise bu malzemeler tıpkı bir ip gibi kullanılabilen özel örgü ipleri haline geldi.

Kalın olduğu için hızla üreyen bu ipelerle bir çok şey yapabilirsiniz. Penye ipten kare sepet yapabilirsiniz. Oval, yuvarlak, dikdörtgen ya da üçgen şeklinde bile sepetler yapmak da münkün. Üçgen sepet modelleri ev dekorasyonunda çok tercih edilen bir model değildir. En popüler yeni modelleri oval olanlardır.

Yapımı oldukça kolay olan bu sepetlerin örneklerini hazır olarak mağazalarda da bulabilirsiniz. Penye iple yapılan sepet fiyatları satıldıkları yere göre değişir, ancak eğer zamanınız varsa kendiniz yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu ürünlerin yapımı oldukça kolaydır. Kalın bir ip olan penye ipleri oldukça kalın özel şişler ile kullanmalısınız. Penye iplerle sepet nasıl yapılır merak ediyorsanız Penye ipten sepet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Nasıl yapıldığını öğrendikten sonra ilham alabileceğiniz onlarca örnek modeli de galerimizde bulabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir