İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

33+ En Güzel Örgü Kırlent Yastık Modelleri

El işi kırlent, yastık modelleri yapması kolay, kullanışlı ve şık örgü modelleri olarak oldukça sevilmektedir. Birbirinden renkli iplerle yapılabilen bu yastık kılıfları her tarzda ev için uygundur. Örgü kırlent modellerini şişle ya da tığ ile örebilirsiniz. Tığ işi kırlent motifleri daha şık durduğu için genelde tığ ile örgü tercih edilenlerdir.

Papatya desenli örgü kırlent yapılışını daha önce paylaşmıştık. Bu yazımızda daha çok kare motifleri ayrı ayrı örülüp sonradan birleştirilen modellerden örnekleri sizler için bir araya getirdik. Örgü kırlent yapımını dantel masa örtüsü yapımı gibi düşünebilirsiniz. Tek tek ördüğünüz motifleri zincirler, sık iğne ya da ağ örgüsü ile birleştirebilirsiniz. Saten yastıklara ince dantel ipinden ince tığ ile örülen modeller uygun olurken günlük kullanımda daha kalın ipleri tercih ediyoruz.

Yün örgü kırlent modelleri kış aylarında kullanılan, daha çok tiftik iplerinden yapılan modellerdir. Yün kırlentler ne kadar şık görünse de çok kullanışlı olmayabilir. Bu yüzden bu tarz kırlentleri misafir odası yastıklarında kullanabilirsiniz. Merserize ipler ve angora ipler ile gündelik kullanıma uygun modelleri yapabilirsiniz.Galerimizde en güzel kırlent modelleri örneklerini görebilirsiniz. Bunları inceledikten sonra en beğendiğiniz modelleri kendiniz yapabilirsiniz.

 

Bir yorum

  1. Customwritingservice 19 Haziran 2018

    Bu değerli bilgiler için teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir