İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Penye İpten Sepet Yapımı Anlatımlı Videosu

Penye ipten kare, oval, yuvarlak, dikdörtgen şekillerinde birbirinden güzel sepetler yapabilirsiniz. Bu sepetlerin hemen hemen hepsi benzer şekillerde örülebilir. Yuvarlak ve oval modeller daha çok tek parça halinde örülürken diğerlerini bir kaç parça halinde örüp sonradan birleştirebilirsiniz.

Bu tarz örgü sepet yapımında bir çok markanın penye iplerini kullanabilirsiniz. 3,5 numara tığ ile sepetlerinizi örebilirsiniz. İsterseniz de ipi aldığınız yerden bu ipe kaç numara tığ olur diye de sorabilirsiniz. Penye ipten sepet yapımı  birinci adımında tabanı örmeniz gerekiyor. Tabanı sık iğne dediğimiz örgü motifleri ile oluşturabilirsiniz. İp çok kalın olduğu için çok sıkı örmemeye özen gösterin. Çok gevşek olursa araları açılır, çok gevşek olursa taş gibi olur. O yüzden ortalama sıkılıkta örmek lazım.

Penye ipten oval sepet yapımını anlatımlı olarak sizler için hazırladık. Hem videoda hem de içeriklerimizde harika bir penye ip sepeti yapmak için gereken püf noktaları bulabilirsiniz. Oval sepet yapımında tabandaki sık iğneleri yuvarlak hale getirip, halka oluşturup etrafından örmeye devam ediyoruz. İpleriniz, tığınız ve modeliniz hazırsa örmeye başlayabilirsiniz. Penye ipten sepet yapımı anlatımlı videosunu aşağıda bulabilirsiniz. yapımı sonrasında birbirinden güzel örnek modelleri incelemek, fikir almak isterseniz penye ipten sepet modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir