İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığla Nohut Örneği Yapılışı Anlatımlı Videolu

Tığla nohut örneği yapılışı kolay, görünümü en güzek motiflerden bir tanesidir. Bebek battaniyelerinde, bebek yeleklerinde, bayan yelek modellerinde veya örgü atkı modellerinde bu motifi kullanabilirsiniz.

Tek renk veya renk renk yapabileceğiniz bu motifler aslında kare kare gibi görünür. Topak olması sebebiyle nohut ismi verilmiştir. Bu örgü modeli şiş ile de örülebilir ancak o zaman çok delikli olur, araları boş boş görünür. Bu nohut örneği şal yapılışında en kullanışlı modellerdern biridir. Daha önceki yazılarımızda sizlerle çeşitli örgü şal modelleri ile anlatımlı şalları paylaşmıştık. Onları incelerseniz benzer modelleri daha önce kullandığımız görebilirsiniz.

Tığ işi nohut modeli nasıl yapılır?

Patlamış mısır örneği nasıl yapılır konusu ile nohut örneği nasıl yapılır konusu biraz birbirine karışmaktadır. Patlamış mısır örneği buna göre çok daha top top olan, daha kalın iple örülen bir modeldir. Bu model ise daha çok karemsi bir yapıdadır. Aşağıdaki anlatımlı videoda da görebileceğiniz gibi bu modele kırık nohut adı da verilir.

İpin kalınlığına göre tığ numarası seçebilirsiniz. Biz size biraz kalın ip ve biraz kalın tığ ile yapılan modelin videosunu hazırladık. Zincir çekerek başlayabileceğiniz örgü modelinde zinciri bitirdiğinizde tığa hiç almadan zincirin diğer ucuna batıp bir zincir çekerek devam edin. Nohut modeli nasıl yapılır devamını videoda görebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir