İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tunus İşi Bebek Battaniyeleri ve Anlatımlı Yapılışı

Afgan işi diğer adıyla Tunus işi bebek battaniyeleri paylaştık. Tunus işi bebek battaniyesi yapılışı ise resimli anlatımlı olarak sitemizde yer alıyor.

Kendine özgü tekniği ile Tunus işi örgü seven bir çok hanım vardır. Tunus işi örgü tekniği ile bebek yelekleri, bebek battaniyeleri, patikler ve daha bir çok örgüler örülmektedir. Daha önceki paylaşımlarımızda sitemizde Tunus işi patik modelleri ve yapılışı ve Tunus İşi Örgü Bebek Yelekleri paylaşımı yapmıştık. Şimdiki paylaşımımız ise Tunus işi bebek battaniyeleri ve battaniye yapılışı…

Tunus işi örgü ile sizlerde bebekleriniz için örgü battaniyeler örebilirsiniz. Aşağıda paylaşmış olduğumuz bebek battaniyeleri Tunus işi örgü tekniği ile yapılmıştır. Battaniyeler ne kadar tatlı görünüyor değil mi? Önce bebek battaniyelerini inceleyelim, sonrasında ise Tunus işi bebek battaniyesinin nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz.

Tunus İşi Bebek Battaniyeleri

Tunus İşi Battaniye Yapılışı

Tunus işi battaniye yapılışı 1

Uzun zincir çekiyoruz ve bunu yapacağımız ölçünün 2 katı olarak yapabilirsiniz. Karelerin büyüklüğünün ne kadar olmasını istiyorsanız ona göre zincire ilmekleri çekerek başlıyoruz. Resimde 8 ilmek yapılmış.

Tunus işi battaniye yapılışı 2

Diğer kareye başlamak için sık iğne ile ilmekleri kapatıp diğer kare için zincirin üstüne ilmekleri alarak devam ediyoruz. Zincirleri kapatmaya başlarken kenarında çektiğimiz zincirede birleştirerek devam ettiriyoruz.

Tunus işi battaniye yapılışı 3

İlk rengin karelerini sonuna kadar bitiriyoruz.

Tunus işi battaniye yapılışı 4

İkinci renge geçerken ilk yaptığımız karenin köşesinden başlayıp ilmekleri atıyoruz. Toplarken yine kareleri birbirine birleştirerek devam ediyoruz.

Tunus işi battaniye yapılışı 5

İlmekleri tığa attığımız kısım.

Tunus işi battaniye yapılışı 6

Diğer kareye birleştirdiğimiz kısım.

Tunus işi battaniye yapılışı 7

Üçüncü renge geçerken ok işaretli yerden ipi takıp 9 zincir çekilip ilmekleri atmaya başlıyoruz.

Tunus işi battaniye yapılışı 8

Tunus işi battaniye yapılışı 9

Bir renkte karenin üzerinden başlanıyor diğer renkte zincir çekip ilmekler atılıyor. Sonra birer birer topluyoruz. Tunus işi hakkında çok fazla bilginiz yoksa videolar izleyerek ve sitemizi takip ederek nasıl yapıldıklarını öğrenebilirsiniz.

Tunus işi battaniye yapılışı 10

Tunus işi battaniye yapılışı 11

5 Yorum

 1. sevgi sezgin 1 Aralık 2016

  harikalar yaratıyorsunuz tebrikler

 2. Fatma 8 Şubat 2017

  Cok guzel olmus ellerinize saglik. Bende bebeğim için yapmayı düşünüyorum ama tığ ve ip numarası bilmiyorum kaç numara olması gerekiyor

 3. Zehra 3 Aralık 2017

  Bende yapıyorum ama eğri gidiyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

 4. Ayfer 13 Şubat 2018

  Bende yaptım ama eğri oldu. Neden acaba

 5. Canan 27 Şubat 2018

  Videolu anlatım yokmu acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir