İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığla Yapılan Petek Örgü Bayan Patik Yapımı

Tığla yapılan bayan patik modeli petek örgü modeli ile. 3 numara tığ kullanılarak yapılan patik modelinin bir diğer adı ise dekolte patik örneğidir.

Örgü patikler paylaşımızda yeni bir model petek örgü patik modeli veya dekolteli örgü patik modeli. Tığla yapılan örgü patik arayanlar ve acemi olan hanımlar için videolu anlatımlı modelimize yer veriyoruz.

Patik geçmişten şimdiye kadar günümüze gelen bir nevi çorap olarak kullanılan bir örgüdür. Çok eski yıllarda çorap olmadığından el ile yapılan çoraplar tercih edilirdi. Bunlara da ülkemizde patik adı verilirdi. Eski hanımlar yün ipler ve tığ veya şiş yardımıyla birbirinden güzel patikler yaparlardı. Ayakları üşümesin diyede soğuk günlerde bu patikler tercih edilirdi. O zamanlarda kullanılan patikler günümüzdede Anadolu kadınları tarafından örülüp kullanılmaktadır.

Patik ören hanımlar bir çok model olduğundan dolayı hangi modeli yapacaklarına bazen karar veremiyorlar. Şimdi patik örerken kışlık, mevsimlik ve yazlık modellere bakıp ona göre örmeye başlayabilirsiniz. Kış aylarında Tunus işi patikler ve bot patikler kullanılırken yaz aylarında ise dantelli patikler tercih edilmektedir.

Dekolte Patik

Petek örgü modeli ile yapılan örneği de dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Yayınladığımız videodaki dekolte patik modeli için 3 numara tığ kullanılıp örülmüştür. Zincir çekerek örgüye başlayıp en baştan sona kadar anlatılan patik modelini acemilerde örebilir. Yani örgüye yeni başlayıp ilk defa patik örecek hanımlar videoyu dikkatlice izlerlerse nasıl yapıldığını öğrenebilirler.

Petek Örgü Bayan Dekolte Patik Yapılışı

Bir yorum

  1. Nicole Nicole 26 Temmuz 2018

    Hi I love these booties and would very much like to make a pair, but I am having trouble following along in the video due to the language barrier. Would there happen to be a written pattern or diagram available??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir