Hobi

Tomurcuklu Burgu Örgü Bayan Yelek Modeli Yapılışı

Tomurcuklu Burgu Örgü Bayan Yelek Modeli Yapılışı

Çok şirin görünen bayan yeleği modeli tomurcuklu burgu örgü örneğinin yapım aşamalarını videolu olarak bu yazımızda paylaştık.

Örgü bayan yelekleri için yeni bir model ile karşınızdayız. Bayan yeleklerinde şiş işi ile örülen bir çok model bulunmaktadır. Tomurcuk burgular örgü modeli de bunlardan biri. Tomurcuk burgular örgü modelinde burgu örgü ve 3 düz 3 büz modeli kullanılmıştır. İki örgü tekniği birleştirilerek örülen bayan yeleği çok hoş duruyor. Diğer anlatımlara ise yelek modelleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tomurcuk Burgu Modeli Örgü Yelek

Yelek modeli Yasemin Güler hanıma aittir. 

Yelek modelinde burgu örgü modeli kullanılmıştır. Aralarda ise 3 düz 3 büz örgü modeli yapılarak tamamlanmıştır. Burgular için 14 ilmek atılmıştır. Ara model de ise 13 ilmek. Siz dilerseniz 3 model yapabilirsiniz. Aradaki modelin yapılışı 1 ters 1 dola 3 kes 1 dola 1 ters şeklinde yapılmaktadır.Örgü burguda ise ilk ilmeğin bir alt sırasına battıktan sonra tığ ile ilmek çekip 3 defa tekrarlıyoruz. Çektiğimiz ilmekleri bir defada toplayıp geriye kalan 13 ilmeğin 12 tanesi burgu olacak şekilde son ilmeğe tekrar tomurcuk örüyoruz. Burguların arasında olan uzunluğu ise istediğiniz kadar ayarlayabilirsiniz.

Tomurcuk Burgu Modeli

Tomurcuk Burgu Modeli

Tomurcuklu Burgu Örgü Modeli Yapılışı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Yasemin dedi ki:

    Pembe yelek bana ait isminizi yazmissiniz ??telif halkında bulunucam

    1. hobiler dedi ki:

      İsim Soyisim belirtirseniz size ait olduğunu yazabiliriz

BİR YORUM YAZ