İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yakadan Başlama Ajurlu Bayan Yeleği Yapımı

Yakadan başlamalı ajurlu bayan yeleğinin yapılışını paylaştık. Tek düğmeli örgü yelek yapmak isteyenler ajurlu modelden yapabilirler. Bayan yeleklerinde en çok beğenilen modeller ajurlu modellerdir.

Malzemeler:
Gri kristal ip ,4 numara örgü şişi ve düğme gereklidir.

Yakadan Ajurlu Bayan Yeleği Yapımı

Yeleğin yapılışına yaka kısmından başlıyoruz. Başlarken 104 şişimize ilmek atıyoruz. Ön tarafı için 15 diş haroşa, 1 artma, 1 diş haroşa, 1 artma, kol için ise 15 diş haroşa ,1 artma, 1 diş haroşa, 1 diş artma, yeleğin arkası için ise 40 diş haroşa, 1 artma, 1 diş haroşa, 1 artma. Kol kısmını örmek için ise 15 diş haroşa, 1 artma, 1 diş haroşa, 1 artma, ön tarafı için ise 15 diş haroşa olarak örülüyor.

Artma delikleri 22 olacak şekilde haroşa örüp artma yapıyoruz. Artma sayısı 22 olduğunda kollar bitiriliyor. Yeleğin bedeni 11 diş haroşa örüyoruz. Örneğin yapılışına geçiyoruz. Ön pat için 7 ilmek düz örgü, ön patı haroşa da örebilirsiniz. 1 artma, 1 eksiltme, 7 ilmek düz örgü , 1 ilmek eksiltme, 1 ilmek artma, 3 düz örgü olacak şekilde örüyoruz. Buraya kadar yaptıklarımız 1 örnek oluyor. Örnekleri böyle başlıyoruz. 3 delik olduğu zaman ise yeni örnek başlıyoruz. Boyunu istediğiniz kadar örüyoruz. Düğme için ise bir ilik yapıyoruz.

Yakadan Başlamalı Ajurlu Yelek
Yakadan Başlamalı Ajurlu Yelek

3 Yorum

  1. Fatma 26 Ocak 2019

    Bu anlattığınız ilk sıra Acaba 2 sıradamı aynı örülüyor ilk sıra gibi

  2. Fatma 26 Ocak 2019

    Keşke 2. Ve 3. Sırayıda yazsaydınız

  3. Fatma 27 Ocak 2019

    İpin markası nedir acaba Aliye angoro gol ile aynı sayı örsem olur mu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir