Hobiler

Yakadan Başlama Ajurlu Bayan Yeleği Yapımı

Yakadan Başlama Ajurlu Bayan Yeleği Yapımı

Yakadan başlamalı ajurlu bayan yeleğinin yapılışını paylaştık. Tek düğmeli örgü yelek yapmak isteyenler ajurlu modelden yapabilirler. Bayan yeleklerinde en çok beğenilen modeller ajurlu modellerdir.

Malzemeler:
Gri kristal ip ,4 numara örgü şişi ve düğme gereklidir.

Yakadan Ajurlu Bayan Yeleği Yapımı

Yeleğin yapılışına yaka kısmından başlıyoruz. Başlarken 104 şişimize ilmek atıyoruz. Ön tarafı için 15 diş haroşa, 1 artma, 1 diş haroşa, 1 artma, kol için ise 15 diş haroşa ,1 artma, 1 diş haroşa, 1 diş artma, yeleğin arkası için ise 40 diş haroşa, 1 artma, 1 diş haroşa, 1 artma. Kol kısmını örmek için ise 15 diş haroşa, 1 artma, 1 diş haroşa, 1 artma, ön tarafı için ise 15 diş haroşa olarak örülüyor.

Artma delikleri 22 olacak şekilde haroşa örüp artma yapıyoruz. Artma sayısı 22 olduğunda kollar bitiriliyor. Yeleğin bedeni 11 diş haroşa örüyoruz. Örneğin yapılışına geçiyoruz. Ön pat için 7 ilmek düz örgü, ön patı haroşa da örebilirsiniz. 1 artma, 1 eksiltme, 7 ilmek düz örgü , 1 ilmek eksiltme, 1 ilmek artma, 3 düz örgü olacak şekilde örüyoruz. Buraya kadar yaptıklarımız 1 örnek oluyor. Örnekleri böyle başlıyoruz. 3 delik olduğu zaman ise yeni örnek başlıyoruz. Boyunu istediğiniz kadar örüyoruz. Düğme için ise bir ilik yapıyoruz.

Yakadan Başlamalı Ajurlu Yelek

Yakadan Başlamalı Ajurlu Yelek

Bu içeriği ne kadar faydalı buldunuz?
[Toplam: 7 Ortalama: 2.1]

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ