İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı

Şiş işi ile bebeklerinize yelek yapmak istiyorsanız, sitemize eklemiş olduğumuz yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı konusunu mutlaka incelemelisiniz.

Bebekler için örgü yelekler yapmak istiyorsanız şiş işini tercih edebilirsiniz. Şiş işi ile çok güzel örgü yelekler, kazaklar, battaniyeler, patikler ve bereler yapılmaktadır. Sizde kendinizi şiş konusunda geliştirerek mükemmel örgüler elde edebilirsiniz. Şimdi sizlere güzel bir modelin yapılışını paylaşıyorum. Bu yelek örneğe yakadan başlıyorsunuz. Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı için 4.5 numara şiş kullanılmaktadır.

Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı 1

Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Yapılışı

64ilmekle başla. 3 sıra haroşa örüyoruz.
Her iki kenardan 6 ilmek haroşa devam edecek buna dikkat ederek sonraki sıralarda
1. sıra : 14 ilmek ör(6 sı haroşa diğerleri düz) – 1 dola – 1 düz – 1 dola -5 düz- 1 dola – 1 düz-1 dola-22 düz – 1 dola – 1 düz – 1 dola – 5 düz- 1 dola -1düz – 1 dola – 14 ilmek ör(kenardaki 6 ilmek haroşa için) —bu şekilde bir sırada 8 ilmek artmış oldu. diğer sıralarda da 8 arttırma yapacaksınız ancak dolamalar (arttırmalar) 1 önceki dolanan ilmekten önceki ilmekde yapılacak. dönüş sıraları ters örülecek. bu şekilde 4 delik oluşunca arttırmalar en başta tek bıraktığımız (ilk deliklerin ortasında kalan) ilmeğin takip ettiği ilmeğe denk gelecek şekilde ayarlanacak. böylece 4 tane v şekli elde ettiğinizde 3 sıra daha haroşa örün sonra kollar için kenardan itibaren 30 ilmek ördükten sonra 40 ilmek kesin. 54 ilmek örün. sonraki 40 ilmeği de kesin. geri kalan ilmekleride örün. dönüş sırasında koltuk altlarından birinde 1 diğerinde 2 ilmek arttırma yapın.

Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı 2

beldeki model için:1. sıra:
6 düz(kenar)- 1 düz- ip öne alınarak 3 ilmek örmeden al- ipi arkaya geçir 1 düz ör- ip önde 3 ilmek örmeden al- ip arkada 1 düz ör– bu şekilde devam edin 1 düzle sıra bitmeli.
2.sıra: kenarlar haroşa geri kalan ilmekler ters.
3. sıra: haroşadan sonra 2 düz- 1düz(daha önceden önde bıraktığımız ip ile birlikte örülecek) – 3 düz – sonra önde kalan iple birlikte 1 düz- 3 düz … bu şekilde devam edecek sondaki 2 düz ile bitmeli.
4. sıra: haroşadan sonra hepsi ters
5. sıra: kutucukların oluşması için bu sefer daha önce yaptığımız işi kaydırıyoruz. haroşadan sonra ipi öne al 2 ilmek örmeden al. ipi tekrar arkaya al ve 1 düz ör sonra tekrar ipi öne al 3 örmeden al. ipi arkaya al 1 düz ör bu şekilde devam et. diğer işlemler aynı arka kısım tamamen ters örülüyor.(kenarlar hariç).

Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı 3

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir