İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yarım Yelpaze Yelek Örgü Modeli Yapımı

Bayan yelekleri yapılışı için kullanılan şiş işi yarım yelpaze örgü modeli. Yelpazelerin birleşimiyle ortaya çıkan motiflerden oluşan bayan yeleği çok güzel olacak. Şişle yelek örmek istiyorsanız yarım yelpaze örneğiyle yapabilirsiniz.

Merhaba sevgili el işi hobiler takipçileri. Biliyorsunuz ki uzun süredir anlatımlı örgüler ve yelekler paylaşıyoruz. Yelek modelleri ve yapılışları istekleri olduğundan dolayı yeni modellerle sürekli karşınıza çıkıyoruz. Örgü yelek modelleri yapılışları çok ilgi görüyor. Özellikle de yelpaze, elmas, üzüm, burgulu ve fıstık örgü motiflerinin kullanılmış olduğu yelekler. Bizde daha önce paylaşmadığımız ve çok merak edilen, yelek örneklerinde kullanılan anlatımlı örgüleri sırası ile paylaşıyoruz.

Şerife hanımın anlatımıyla yarım yelpaze örneğinin sesli ve görüntülü yapılışını paylaşacağız. Videoda Şerife hanım örgü yapımı hakkında detaylı bilgiyi söylemiştir.

Yarım Yelpaze Örgü Modeli
Yarım Yelpaze Örgü Modeli

Yelpaze örgü modelinin aralarında su yolu örgü modeli de kullanılmıştır. Tabi siz su yolu örgü modeli değilde başka bir örgü modelini de kullanabilirsiniz. 15 ilmek ve katları şeklinde model yapılmaktadır. Ters ve düz örgü kullanılıyor. Videoyu ve aşağıdaki bilgilere kulak asarsanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Yarım Yelpaze Yelek Modeli
Yarım Yelpaze Yelek Modeli

Lastik için örneği 1 ters 1 düz başlanır. Düz ilmekle beraber 3 ilmek sol şişten sağ şişe alınır. İp 1 kez 3 ilmeğin etrafından dolandırılır. Baştaki düz olan ilmek boş alınır. Kalan 2 ilmek örülür. Arada birer haroşa örülüyor. Böyle devam edilir.

Yarım Yelpaze Yelek Örgü Modeli Yapılışı

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir