İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

0-3 Aylık Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

0-3 aylık örgü bebek yeleği yapılışı ile yenidoğan bebeklere örgü yelekler yapabilirsiniz. Bu şirin yeleğin yapılış detayları sitemizde paylaşılmıştır.

Bu bebek yeleğimiz arkadan başlamalıdır. Sevil hanımın kanalında paylaşmış olduğu yelek örneği 0-3 aylık bebekler içindir. Bebek yün ip ve 3.5 numara şiş ile yapılmaktadır. Örgüye başlarken 55 ilmek atılıp 35 diş haroşa örülür. 35 diş 70 sıra yapar. 35 şiş haroşa ördükten sonra sağdan ve soldan kollar için arttırmalar yapılması gerekiyor.

Kol için sağ ve sola 20 ilmek atıyoruz. Yaka için 28 ilmek atıyoruz.

Robadan bebek yeleği yapmak istemeyenler arkadan başlamalı bebek yeleği yapabilirler. Paylaştığımız modelin anlatımı aşağıdaki 19 dakikalık videoda detaylı bir şekilde Sevil hanım tarafından anlatılmıştır.

0-3 Aylık Yelek Yapımı

Daha önceki anlatımlı bebek yelekleri modelleri arasından 3 – 6 Aylık Bebek Yeleği Yapılışı ve 2-3 Yaş bebek yeleği yapılışı paylaşmıştık. Şimdi örneğimiz ise 0 ile 3 aylık olan bebekler içindir. Diğer anlatımlı modeller için bebek yelekleri kategorisine göz atabilirsiniz.

0-3 Aylık Bebek Yeleği

Elinize 2 adet 3.5 numara örgü şişini ve istediğiniz renkte bebek yün ipinizi alıp aşağıdaki videoyu başlatıp bu güzel yeleğin yapılışını bir yandan öğrenip bir yandan da siz yapabilirsiniz.

0-3 Aylık Örgü Bebek Yeleği

0-3 Aylık Bebek Yeleği Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir