İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10 Adet Eski Ampulleri Değerlendirme Fikirleri

Eskiyen, patlamış ve ampullerinizi atmak yerine, ampulleri değerlendirme projeleri ile çok şık ve sıradışı eşyalar ortaya çıkarabilirsiniz.

Hayal eden ve düşünen insanlar için aslında ampullerden pek çok şey yapılabilir. Lambadan baharatlığa, teraryumdan tavan süsüne kadar onları birçok yeni eşyaya  dönüştürebilirsiniz.Biz bu makalede eski ampulleri değerlendirmenin birkaç yoluna değineceğiz. Sizler de örnekleri çoğaltabilirsiniz. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Şimdi eski ampulleri değerlendirme fikirlerini inceleyelim.

Eski Ampulden BitkiTeraryumu Yapımı

Özellikle bahçesi olanlar için bitki teraryumları çok rağbet gören bir şeydir. Eğer teraryumunuzu bir ampul içerisinde hazırlarsanız, bu onu daha da sevimli kılıyor. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi gerekli şartları sağladığınız sürece çok şirin bir teraryum oluşturabilirsiniz.

Eski Ampulden BitkiTeraryumu Yapımı

Eski Ampulden Tavan Süsü Yapımı

Biriken ampullerinizi dilediğiniz tasarımdaki kumaşlarla kaplayarak bir tavan süsü haline getirebilirsiniz. Özellikle çocuklarınız odalarına özel yapacağınız bu tavan süsüne bayılacaktır.

Eski Ampulden Tavan Süsü Yapımı

Eski Ampulden Gaz Lambası Yapımı

Ampulleri eskiye geri döndürün ve onlardan birer gaz lambası yapın. Bu hiç zor değil ve üstelik otantik dekora sahip evlerde inanılmaz estetik bir görünüm katacaktır.

Eski Ampulden Gaz Lambası Yapımı

Eski Ampulden Su Teraryumu Yapımı

Eski ampullerinizden teraryum yapabileceğinizi belirtmiştik. Bu sefer ki teraryum fikri ise biraz daha farklı bir dizayna sahip. Hem bir su teraryumu hem de birden fazla ampulle şıklığı temsil ediyor.

Eski Ampulden Su Teraryumu Yapımı

Eski Ampulden Baharat KavanozuYapımı

Eski ampulleri değerlendirmenizi sağlayacak bir diğer fikir de baharat kavanozları. Bir tahta veya mantar ile tıpalarını kolayca hazırlayabileceğiniz bu ampuller, çok şık bir baharatlık takımına dönüşebilir.

Eski Ampulden Baharat KavanozuYapımı

Eski Ampulden Kardanadam SüsüYapımı

Evinizde veya iş yerinizde kış veya yılbaşı konsepti yapmak isteyenlerdenseniz, elinizdeki ampulleri bu amaçla değerlendirebilirsiniz. Bunun için eski ampuller, biraz sim, yapıştırıcı, boya ve çalı parçaları yeterli.

Eski Ampulden Kardanadam SüsüYapımı

Eski Ampulden Şekerleme KabıYapımı

Çocuklarınıza veya eşinize, dostunuza şirin bir hediye sunmak için eskiyen bir ampulünüzü şekerleme kabı olarak kullanabilirsiniz. İçine doldurduğunuz rengarenk şekerlemeler ve üzerindeki süslemeleri ile bu ampul artık sevimli bir hediyeye dönüştü.

Eski Ampulden Şekerleme KabıYapımı

Eski Ampulden VazoYapımı

Ampulden vazo olur mu demeyin. Bir dekor olarak kullanacağınız şekilde birkaç ampulü birer vazo olarak dizayn edebilirsiniz.

Eski Ampulden VazoYapımı

Eski Ampulden Kapı Süsü Yapımı

Eski ampullerinizi değerlendirme fikirlerinden biri de kapı süsü olarak karşımıza çıkıyor.Rengarenk veya istediğiniz tonlarda boyadığınız ampuller ile kapınız için hazırlayacağınız bu süs, evinizi ziyaret edenlere hoş bir karşılama sunabilir.

Eski Ampulden Kapı Süsü Yapımı

Eski Ampulden Boncuklu Süs Yapımı

Evinizin bir köşesine eski ampullerden oluşturabileceğiniz yepyeni ve çok şık bir dekor yapabilirsiniz. Üstelik gereken malzeme sadece birkaç boncuk ve çalıdan ibaret!

Eski Ampulden Boncuklu Süs Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir