İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10 Adet Eski Çorapları Değerlendirme Fikri

En çabuk eskiyen ve yırtılan eşyalardan biri olan çorağları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.

Eski Çoraplardan Eldiven Yapımı

Eski çoraplarınızı dilerseniz parmaksız, dilerseniz tek parmak eldivene dönüştürebilirsiniz. Sadece elinizi üzerine koyarak şeklini çıkarmanız yeterli .Ardından kenarlarını dikerek eldiven olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eski Çoraplardan Eldiven Yapımı

Eski Çorapları Oyuncağa Dönüştürme

Eski çorapları çocuklarınız için şirin oyuncaklara dönüştürebilirsiniz. Aşağıdaki görsellere göre bir sincap ya da baykuş yapmak için; hayvanların vücutlarını çoraptan keserek çıkarın ve içlerine elyaf doldurarak örneğe uygun şekillerde dikin. Yüzü için de farklı çorap parçalarını kullanın.

Eski Çorapları Oyuncağa Dönüştürme

Eski Çoraplardan Yılan Minder Yapımı

Çocukların çok seveceği bu fikir için onların renkli ve desenli çoraplarını tercih edebilirsiniz. Farklı renk ve desendeki çorapların uç kısımlarını keserek onları dikdörtgen forma getirin. Bütün dikdörtgen parçaları dikey olarak uç uca birbirine dikin. Yılanın kafası ve kuyruk ucu için yuvarlak çorap burunlarını kullanın. İçini alabildiğine elyafla doldurduğunuz yılanı tamamen diktikten sonra düğmeden göz, kurdele parçasından da dil yapabilirsiniz.

Eski Çoraplardan Yılan Minder Yapımı

Eski Çoraplardan Kapı Süsü Yapımı

Eski çoraplarınızı yine yılan minderde olduğu gibi dikdörtgen formda kesin. Hobi marketlerde bulabileceğiniz strafor halkaların etrafına geçirdiğiniz dikdörtgen parçaların kenarlarını dikin. Son olarak bir çorap parçasını kurdele formuna getirin ve çelengin üst kısmına yapıştırın.

Eski Çoraplardan Kapı Süsü Yapımı

Eski Çoraplardan Kilim Yapımı

Eski çoraplarınızı görselde görüldüğü gibi yan yana birbirine dikerek dekoratif ve renkli bir kilim elde edebilirsiniz.

Eski Çoraplardan Kilim Yapımı

Eski Çoraptan Süs Yapımı

Dilerseniz çam ağacı süsü, dilerseniz kapı kollarına takılabilecek bir süs olarak kullanabileceğiniz bu fikir için çorapın uç kısmını kesip atmanız gerekiyor. Kalan dikdörtgen kısmı görselde görüldüğü gibi rulo haline getirin ve rulonun etrafını artık bir yünle sarın. Son olarak bir kurdele yapın ve halka süsün üstüne monte edin.

Eski Çoraptan Süs Yapımı

Eski Çorabı Topuz Tokası Olarak Değerlendirme

Eski bir çorabın uç kısmını kesip attıktan sonra kalan parçayı rulo haline getirin ve kenarını dikin. Elde ettiğiniz bu ruloyu saçınızın ucunu sara sara yukarı kadar çıkarın ve etrafına saçınızı dolayarak topuz yapın. Piyasada satılan topuz tokalarını eski çoraplarınızı değerlendirerek yapmış olacaksınız.

Eski Çorabı Topuz Tokası Olarak Değerlendirme

Eski Çoraplardan Çocuk Atkısı Yapımı

Yine uç kısmını kesip dikdörtgen hale getirdiğiniz renkli ve desenli çorapları birbirine dikin ve uzun atkı formu oluşturun. Dilerseniz uç kısımlarına ponpon dikebilir, dilediğiniz gibi dekoratif süslemeler yapabilirsiniz.

Eski Çoraplardan Çocuk Atkısı Yapımı

Eski Çorapları Saksı Kılıfı Olarak Değerlendirme

Eski çoraplarınızın uç kısımlarını kesip kalan dikdörtgen parçanın bir kenarını diktikten sonra kırık bardaklara ya da eski saksılara geçirerek renkli saksılar elde edebilirsiniz.

Eski Çorapları Saksı Kılıfı Olarak Değerlendirme

Bir yorum

  1. CENGİZ DEMİR CENGİZ DEMİR 7 Şubat 2017

    GÜZEL DEĞERLENDİRME

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir