İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10 Adet Eski Dergileri Değerlendirme Fikirleri

         Eski dergileri değerlendirmenizi sağlayacak olan bu fikirler sayesinde evde biriken eski dergi sayılarından kurtulacak, basit malzemeler kullanarak harika objeler yaratacaksınız.

Eski Dergilerle Çerçeve Yapımı

Eski dergilerle yapabileceğiniz bu fotoğraf çerçevesinin yapımı oldukça basit: Derginin kalın kapak kısmını kesin ve ortasına fotoğraf sığabilecek kadar bir pencere açın. Dergi sayfalarını bükerek ince rulolar haline getirin ve kapakta pencerenin dışında kalan yerlere göre keserek yan yana yapıştırın.

Eski Dergilerle Çerçeve Yapımı

 

Eski Dergilerden Modern Tablo Yapımı

Evinizin duvarları boş kalmasın istiyorsanız, bu fikir tam size göre! Dilediğiniz hayvan formunu, mottoyu ya da şekli çizip kestikten sonra dergilerden yine rulolar yaparak bu sefer şeklin üzerine yapıştırın. Şeklin dışında kalan fazla kısımları kestikten sonra dekoratif şeklinizi bir kartonun üstüne yapıştırın ya da çerçeveye koyun.

Eski Dergilerden Modern Tablo Yapımı

 

Dergilerden Dekoratif Sepet Yapımı

Masa ve sehpaların üstüne koyabileceğiniz bu fikir için sadece eski dergilere ve yapıştırıcıya ihtiyacınız var. Dergi sayfasını küçük bir spiral yapın. Dışına yapıştırıcı sürerek diğer sayfayı onun dışına dolayın. Dilediğiniz büyüklüğü elde edene kadar bu işleme devam edin. En sonunda orta kısmını biraz bastırarak hafif çukurlaştırın.

Dergilerden Dekoratif Sepet Yapımı

 

Eski Dergilerle Bilezik Kaplama

Eski dergilerinizden keseceğiniz hoşunuza giden renk ve desenlerin olduğu sayfalarla bileziklerinizi kaplayarak, modern ve renkli aksesuarlar elde edebilirsiniz.

Eski Dergilerle Bilezik Kaplama

 

Eski Dergilerden Sepet Örme Fikri

Evdeki eski dergilerden yapacağınız ince rulolarla bir sepet örebilirsiniz. Biraz meşakatli bir iş olsa da, sonucu gerçek sepetleri aratmayacak. Görseldeki adımları izleyerek sepet formunu ortaya çıkarabilirsiniz.

Eski Dergilerden Sepet Örme Fikri

 

Eski Dergilerden Saat Yapımı

Eski dergi sayfalarından yapacağınız ince külahları görseldeki gibi, yuvarlak şekilde yan yana birbirine yapıştırın ve orta kısmının açık kalmasına dikkat edin. Eski bir saat kadranını orta kısmından geçirerek takın.

Eski Dergilerden Saat Yapımı

 

Dergilerden Hediye Süsü Yapımı

Hediye paketlerinizin üstünü süsleyebileceğiniz bu fikir için sadece dergi sayfalarına, makasa ve yapıştırıcıya ihtiyacınız var. Görseldeki gibi ince şeritler kesin, ardından çiçek formunu oluşturun. Çiçek formunun üstüne bir küçük boy çiçek, onun üstüne de bir küçük boy daha yaptıktan sonra orta kısım için tek bir yuvarlak parçayı koyun.

Dergilerden Hediye Süsü Yapımı

 

Eski Dergilerden Tablo Yapımı

Eski dergi sayfalarından rulolar yapın ve ruloları irili ufaklı kesin. Elinizde kalan parçaları bir karton ya da tahta parçasının üstüne dilediğiniz renk kombinini oluşturarak yapıştırın. Ortaya aşağıdaki görselde gördüğünüz sonuç çıkacak.

Eski Dergilerden Tablo Yapımı

 

Dergilerden Bardak Altlığı Yapımı

Dergi sayfalarını katlayarak uzun ince şeritler elde edin. Bu şeritlerden birini ortasından büktükten sonra diğerini onun içinden yana doğru bükerek geçirin. Bu adımı sürekli tekrarlayarak kare bir şekil örmeye çalışın.

Dergilerden Bardak Altlığı Yapımı

Eski Dergilerden Puf Yapımı

Eski dergilerinizi saklamak istiyorsanız, bu fikir ideal olacaktır. Bir tahta parçasının üstüne dergilerinizi üst üste koyduktan sonra eski bir minderi en üste koyun. Son olarak eski çanta askıları ya da kemerlerinizden iki adet alın ve tahta parçasının altından geçirerek minderin üstünden bağlayın.

Eski Dergilerden Puf Yapımı

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir