İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10 Adet Eski Kotları Değerlendirme Fikirleri

Modası hiç geçmeyen kot pantolonlar, ne yazık ki zamana meydan okuyamayan kıyafetlerden. Eskiyen, yıpranan, lekelenen kot pantolonlarınızı atmak yerine sağlam kalan kısımlarını değerlendirebilirsiniz. Aşağıdaki kot pantolon değerlendirme fikirleri arasından dilediğinizi seçebilir, kolay yapım yöntemlerini ve görselli aşamaları izleyerek yapabilirsiniz.

Eski Kot Pantolonlardan Kıyafet Yapımı

Eski kot pantolonları yeni bir kıyafete dönüştürebilirsiniz. Elbise yapımı için ağ kısmını görselde belirtilen şekilde keserek eski bir eteğin ya da bir kumaştan yapacağınız etek formunujn üstüne dikerek yaza uygun bir elbise elde edebilirsiniz. Bunun yerine paça kısımları yıpranmış bir kot pantolondan mini etek de yapabilirsiniz. Fermuar bitimine kadar kestiğiniz bir kot pantolonun altına dantel ya da fırfır dikerek mini etek elde edebilirsiniz.

Eski Kot Pantolonlardan Kıyafet Yapımı

Eski Kotlardan Yatak Örtüsü Yapımı

Eski kot pantolonlardan keseceğiniz kare ya da şerit parçaları yan yana dikerek patchwork tarzında yatak örtüsü modelleri elde edebilirsiniz. Görselimizde verilen iki farklı örnekten beğendiğinizi dikebilirsiniz.

Eski Kotlardan Yatak Örtüsü Yapımı

Eski Kotlardan Çocuklara Oyuncak Yapımı

Eski kot pantolonları değerlendirmenin bir yolu da çocuklara sevimli oyuncaklar yapmak. Bir ayıcık yapmak için kottan görseldeki parçaları kesebilir, çocukların üzerine binip oynayacağı sopalı bir at yapmak için ise atın kafa formunu kesip diktikten sonra içine bir sopa geçirebilirsiniz.

Eski Kotlardan Çocuklara Oyuncak Yapımı

Eski Kotlardan Hayvan Kırlent Yapımı

Görseldeki şemada  verilen parçaları kestiğiniz kotlardan sevimli hayvan kırlentler yapabilirsiniz. İki oval parçayı birleştirebilir, kulak ve burun parçalarını ekleyebilir, düğmelerden gözlerini yapabilirsiniz.

Eski Kotlardan Hayvan Kırlent Yapımı

Eski Kotlardan Ev Terliği Yapımı

Rahat ve taşıması kolay bu terlik modelini eski kotlarınızı değerlendirmek için yapabilirsiniz. Kot pantolondan ilk görselde gördüğünüz iki parçayı ayak ölçülerinize göre kestikten sonra, artık bir kumaş parçasından yine aynı parçaları kesin ve iki iki dikin. Terliğin taban kısmını dikerken içine birer tane ayakkabı tabanı ya da keçe koyarsanız terliğiniz daha sağlam olacaktır.

Eski Kotlardan Ev Terliği Yapımı

Eski Kotlardan Balina Yapımı

Eski kot pantolonlarınızdan yapacağınız bu balinayı dilerseniz oyuncak olarak, dilerseniz üzerine dikeceğiniz bir fermuarla kalem kutu olarak yapabilirsiniz. Farklı renkteki kotlarınızı değelendirmek için iki renk kumaşı bir arada kullanabilirsiniz.

Eski Kotlardan Balina Yapımı

Kot Pantolon Ceplerini Değerlendirme

Kot pantolonlarınızı değerlendirirken artan cep parçalarını atmanıza gerek yok. Artan kot paça parçalarını birbirine dikerek düz bir parça elde edebilir, kenarına dikeceğiniz tek bir ceple Amerikan servis elde edebilirsiniz. Yine aynı şekilde birleştirdiğiniz ana parçanın üstüne farklı konumlarla cep parçalarını dikerek duvara asabileceğiniz bir organizer yapabilirsiniz.

Kot Pantolon Ceplerini Değerlendirme

Eski Kotlardan Kilim Yapımı

Farklı tonlardaki eski kot pantolonlarınızdan keseceğiniz dilim parçaları yan yana birbirine dikerek basit ama her dekorasyona uyum sağlayabilecek bir kilim oluşturabilirsiniz.

Eski Kotlardan Kilim Yapımı

Kotları Mutfak Önlüğü Olarak Değerlendirme

Bir kot pantolonun fermuar kısmınu yarım daire şeklinde kestikten sonra, görselde gördüğünüz gibi dikdörtgen bir parçayı arka kısmından keserek iki parçayı birbirine dikin. Renkli bir fırfır ya da biyeyi kenarlarına dikerek iki kenarını serbest bırakın. Son olarak ince bir ip oluşturarak boyun kısmına dikin.

Kotları Mutfak Önlüğü Olarak Değerlendirme

Eski Kot Pantolonlardan Bileklik Yapımı

Bir kot pantolonun kalın dikiş kısımnı bileğinizin genişliğinde kesin ve ortadan yapıştırın/dikin. Kestiğiniz küçük bir parçayı püskül formunda kestikten sonra takı malzemesi satan dükkanlardan bulabileceğiniz bir metal parçaya monte edin. Üzerini boncuk, metal, halka gibi takı tasarım malzemeleriyle süsleyebilirsiniz.

Eski Kot Pantolonlardan Bileklik Yapımı

Bir yorum

  1. ASİYE 17 Kasım 2017

    fevkaladenin de fevkinde,elinize ve ruhunuza sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir