İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10 Adet Eski Kutuları Değerlendirme Fikirleri

Kadınların büyük tutkusu ayakkabıların boş kalan kutularını farklı fikirlerle değerlendirebilirsiniz. Boş ayakkabı kutusu değerlendirme geri dönüşüm fikirleri, çok çeşitli ve her yaşa hitap eden fikirler: Dilediğinizi seçerek elinizdeki malzemeler yardımıyla yaratıcı bir fikri ortaya çıkarabilirsiniz.

Ayakkabı Kutularından Dekoratif Raf Yapımı

Duvarlarınızı süsleyecek rafları satın almanıza gerek yok: Boş ayakkabı kutularını değerlendirebileceğiniz bu fikir için bir kutunun yanı sıra sprey boyaya ihtiyacınız var. Kutunun kapağını çıkarın, kalan alt kısmını alın ve dilediğiniz renkte boyayın. Dilerseniz dışını ayrı, orta kısmını ayrı renklerde de boyayabilirsiniz. Kuruduktan sonra bir vida ya da çivi yardımıyla duvara monte edin.

Ayakkabı Kutularından Dekoratif Raf Yapımı

Bu projeden artan kutu kapaklarını da duvarınız için dekoratif aksesuarlar yaparak değerlendirebilirsiniz. Renkli ve desenli kağıtlarla kaplayacağınız kapakları duvara monte ederek modern bir tablo elde edebilirsiniz.

Ayakkabı Kutularından Dekoratif Raf Yapımı 2

Hediye Kutusu Yapımı

Eski herhangi bir kutuyla yapabileceğiniz gibi ayakkabı kutularını da kullanabileceğiniz bu fikir için yine renkli kağıtlara ihtiyacınız var. Kağıtla kapladığınız kutunun iki kenarına ikişer adet delik açtıktan sonra, bu deliklerden kurdele ya da sicim geçirin.

Hediye Kutusu Yapımı

 

Ayakkabı Kutusunu Dosya Kutusuna Dönüştürme

Boş bir ayakkabı kutusunu alın ve şekilde görüldüğü gibi iki kenarının tam ortasını ters üçgen şeklinde kesin. Ortadan ayırdığınız kutunun iki yarımını, düz dik kısımlarından birbirine bantlayın. Son olarak desenli kağıtlarla kaplayın ve dosya kutusu olarak kullanmaya başlayın.

Ayakkabı Kutusunu Dosya Kutusuna Dönüştürme

Ayakkabı Kutusunu Oyuncak Evine Dönüştürme

Bir ayakkabı kutusunun alt kısmını renkli kartonlarla kapladıktan sonra dergilerden kestiğiniz ev eşyalarını yapıştırarak basit ve portatif bir çocuk oyuncak evi haline getirebilirsiniz.

Ayakkabı Kutusunu Oyuncak Evine Dönüştürme


 
Ayakkabı Kutusundan Takılık Yapımı

Bu küçük çekmeceli takı organizerini yapmak için bir ayakkabı kutusunu ortadan kesmeniz gerekiyor. Kestiğiniz kutunun bir kenarını alırken diğer kenarını 2-3 cm. Genişliğinde keserek ters çevirin ve aldığınız yarımın üstüne yapıştırın. Renkli karton ya da kağıtlarla kapladığınız bu parçanın içine sığabilecek genişlikte 2 ya da 3 adet çekmece yapmak için; 4 adet ince şeride ve bir adet kare parçaya ihtiyacınız var. Elinizdeki kutunun ölçülerine göre bu parçaları kesebilir ve çekmecelerinizi oluşturabilirsiniz.

Ayakkabı Kutusundan Takılık Yapımı

 

Ayakkabı Kutusundan Çerçeve Yapımı

Dilerseniz çocuklarınızla birlikte de yapabileceğiniz bu basit çerçevenin yapımı için bir ayakkabı kutusuna, boya, fırça ve yapıştırıcıya ihtiyacınız var. Ayakkabı kutusunu ve kapağını boyayıp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra ortasına fotoğrafınızın genişliğinde bir pencere açın ve arka tarafından fotoğrafı yapıştırın. Kutu ve kapağını ayrı iki çerçeve olarak kullanabileceğiniz gibi üzerinizde fotoğrafınızın durduğu şekliyle yine kutu olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayakkabı Kutusundan Çerçeve Yapımı

 Ayakkabı Kutusunu Oyuncak Garaja Dönüştürme

Bir ayakkabı kutusunu bütün halde de kullanabileceğiniz bu fikir için çocuğunuzun arabalarının boyutuna uygun birkaç kapıyı kutunun yan tarafına açmanız gerekiyor. Kutunun kapağını açın ve içine katlı kenar kısımlarını da açarak bir yol haline getirin. Kutunun içine arabaların gireceği yerleri belli etmesi için çizgiler ve numaralar yapabilirsiniz.

Ayakkabı Kutusunu Oyuncak Garaja Dönüştürme

 

Ayakkabı Kutusundan Tablo Yapımı

Boş ayakkabı kutularınızı görseldeki gibi keserek tabloya dönüştürebilirsiniz. Kestiğiniz iki kare parçayı 2 numaralı görselde gördüğünüz gibi yapıştırarak küçük bir çerçeve oluşturun. Dergilerden kestiğiniz manzara, tablo, çiçek gibi görsellerle kutuyu kaplayın ve yapıştırın. Dilerseniz boncuk, zımba, düğme gibi aksesuarlarla tablonuzu dilediğinizce süsleyebilirsiniz.

Ayakkabı Kutusundan Tablo Yapımı

Ayakkabı Kutularını Dekoratif Kutuya Dönüştürme

Kutuları seviyorsanız; eşyalarınızı depolayabileceğiniz dekoratif bir kutu oluşturabilirsiniz. Bunun için sadece hobi market ve kırtasiyelerde satılan yapışkanlı dekoratif kağıtlardan almanız yeterli. Ayakkabı kutularını kapladıktan sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İsterseniz kutu ve kapağını bir ip ve düğme yardımıyla birleştirebilirsiniz.

Ayakkabı Kutularını Dekoratif Kutuya Dönüştürme

Yine kapladığınız kutuları dilerseniz içini renkli kartonlarla kaplayıp bölerek farklı şekillerde de kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Kutularını Dekoratif Kutuya Dönüştürme 2

Ayakkabı Kutusunu Kablo Toparlayıcıya Dönüştürme

Ayakkabı kutusunu kapladıktan sonra, bir kenarına açtığınız deliklere metal  halkalar geçirerek ve kutunun içine bir 3’lü priz koyarak şarj aletlerinizi koyabileceğiniz, kablo toparlayıcı bir kutu elde edebilirsiniz.

Ayakkabı Kutusunu Kablo Toparlayıcıya Dönüştürme

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir