İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10 Adet Eski Tişörtlerden Aksesuar Yapımı Fikirleri

Eskiyen, modası geçen, bir daha kullanılamaz hale gelen tişörtlerinizden her zaman kullanabileceğiniz birbirinden güzel aksesuarlar yapabilirsiniz. Fularlar, kolyeler, çantalar… Eski tişörtlerinizle yapabileceğiniz bu geri dönüşüm fikirlerine bayılacaksınız!

Eski Tişörtlerden Alışveriş Çantası Yapımı

Yapımı oldukça basit olan bu çanta fikri için eski bir tişörtünüzden geniş ve büyük bir yarım daire formu kesmeniz yeterli. Kestiğiniz bu parçanın üstüne eşit aralıklarla küçük kesikler açtıktan sonra, düz olan kısmına kolunuza geçirebilmek için iki geniş kesik açın.

Eski Tişörtlerden Alışveriş Çantası Yapımı

Eski Tişörtlerden Çok Amaçlı Fular Yapımı

Farklı renkteki eski tişörtlerinizden keseceğiniz uzun şeritlerin tek kenarlarını diktikten sonra, bütün şeritleri birbirine dikerek farklı şekillerde kullanabileceğiniz bir fular elde edebilirsiniz. 

Eski Tişörtlerden Çok Amaçlı Fular Yapımı

Eski Tişörtten Püsküllü Fular Yapımı

Eski bir tişörtünüzün etek kısmını kesin. Ardından bir kenarını görselde gördüğünüz gibi küçük kesiklerle püsküle dönüştürün. Püsküllerin her birini ikişerli olarak birbirine düğümleyin.

Eski Tişörtten Püsküllü Fular Yapımı

Kumaş Ev Ayakkabısı Yapımı

Eski kıyafetlerinizi değerlendirmek için yapabileceğiniz bu rahat ev ayakkabısı modeli için ayağınızı kumaşın üstüne koyun ve çevresini çizin. Çizdiğiniz bu iki parçayı kestikten sonra, parçanın etrafını tamamen saracak olan 2 numaralı görseldeki parçadan iki adet kesin. Kestiğiniz parçaları birbirine dikin. Dilerseniz ayakkabının iç kısmı için farklı bir kumaştan astar da yapabilirsiniz.

Kumaş Ev Ayakkabısı Yapımı

Eski Tişörtten Kolay Günlük Çanta Yapımı

Eski bir tişörtünüzü alıp sadece makasla keserek rahat kullanımlı günlük bir çanta elde edebilirsiniz. Tişörtü açın ve kol kısımlarını derinden kesin. Son olarak tişörtün yaka kısmını derin bir şekilde kestikten sonra çantanız hazır olacak!

Eski Tişörtten Kolay Günlük Çanta Yapımı

Eski Tişörtten Kolye Yapımı

Eski bir tişörtünüzün etek kısmını 1’er cm.lik şeritler halinde kesin. Dilediğiniz kadar şerit kestikten sonra bütün bu şeritleri halka formuna sokarak birbirine dikin. Elinizde şeritlerden oluşan bir yuvarlak olmuş olacak. Bu yuvarlağı ortadan katlayın ve iki ucuna takı tasarım malzemeleri satan her yerde bulabileceğiniz metal uçlardan takın. Dilerseniz renkli ipler de bağlayarak bağlanan bir kolye modeli de oluşturabilirsiniz.

Eski Tişörtten Kolye Yapımı

Eski Tişörtten Saç Bandı Yapımı

Eski tişörtünüzden keseceğiniz şeritleri görseldeki adımları izleyerek ördükten sonra şık bir saç bandı yapabilirsiniz.

Eski Tişörtten Saç Bandı Yapımı

Eski Tişörtlerden Atkı Yapımı

İki farklı renkteki eski tişörtünüzden eşipt uzunluk ve kalınlıkta iki uzun parça kesin. Kestiğiniz bu iki parçayı görselin ilk adımındaki gibi koyduktan sonra, adımları izleyerek örün ve şık atkı modelinizi ortaya çıkarın.

 Eski Tişörtlerden Atkı Yapımı

Eski Tişörtten Saç Bandanası Yapımı

Eski desenli bir tişörtünüzden iki eşit parça kesin ve ortadan katlayarak kenarlarını dikin. Bu parçaları çarpraz bir şekilde koyduktan sonra zincir gibi birbirinden geçirin ve uçlarını dikerek saç bandası elde edin.

Eski Tişörtten Saç Bandanası Yapımı

Eski Tişörtten Takı Sepeti Yapımı

Bu dekoratif sepetin yapımı için eski bir tişörtünüzü bir bütün halinde, ip formunda keserek yumak yapmanız gerekiyor. İpinizi tığla örerek sepet formuna getirebilirsiniz. Dilerseniz bütün ipleri ördükten sonra merkezden başlayarak spiral formda yapıştırarak da ilerleyebilirsiniz.

Eski Tişörtten Takı Sepeti Yapımı

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir