İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10 Adet Plastik Şişeleri Değerlendirme Projeleri

Pet şişeleri çöpe atmak yerine;  paylaşmış olduğumuz plastik şişeleri değerlendirme projelerini inceledikten sonra yaratıcı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir plastik şişenin doğada bozunma süresinin 450 yıl olduğunu biliyor muydunuz? Çok sayıda atığın ortaya çıktığı dünyamızda, pek çoğumuz bilinçsiz ve bilgisiz şekilde yaşıyoruz ve doğaya, canlılara ve kendimize zarar veriyoruz. Buna sebep olmamak için plastik şişelerin geri dönüşüm yollarını araştırarak işe başlayabilirsiniz. Biz sizin için plastik şişe değerlendirme fikirlerinden birkaç tanesini derledik. Aşağıdaki plastik şişe değerlendirme fikirlerini uygulayarak bir nebze de olsa dünyaya katkıda bulunabilirsiniz.

Eski Plastik Şişeden Pilav Kalıbı Yapımı

Plastik şişeden pilav kalıbı yapımı, hem plastik şişelerin değerlendirilmesi için faydalı hem de misafirlerinize farklı bir sunum yapmanız için farklı bir yöntem olabilir. Bunun için seçeceğiniz plastik şişe bir soda şişesi olabilir. Çünkü şişenizin alt tarafının biraz daha oyuklu olması daha iyi olur.

Plastik Şişeden Pilav Kalıbı yAPIMI

Eski Plastik Şişeden Sulama Aracı Yapımı

Hem bahçeli bir evde yaşıyorsunuz hem de plastik şişeleriniz mi var? O zaman bu durumu değerlendirebileceğiniz bir fikrimiz var. Eski plastik şişenizden çok iyi bir damla sulama kabı oluşturabilirsiniz.

Plastik Şişeden Sulama Aracı Yapımı

Eski Plastik Şişeden Huni Yapımı

Bir diğer plastik şişe değerlendirme fikrimiz huniler… Huniyi sıvı akıtmada kullanabileceğiniz gibi baklagil, kuruyemiş, deterjan veya pirinç almanızı kolaylaştıracak bir kepçe olarak da kullanabilirsiniz.

Eski Plastik Şişeden Huni Yapımı

Eski Plastik Şişeden Vazo Yapımı

Eski bir plastik şişeden çok şık bir vazo yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Aşağıdaki resimde de yapım aşamalarını görebileceğiniz vazo, gerçekten çok dikkat çekiyor.

Plastik Şişeden Vazo Yapımı

Eski Plastik Şişeden Abajur Yapımı

Plastik şişelerin dip kısımları ile mükemmel bir abajur süsü yapabilirsiniz. Ancak plastik olması nedeniyle yakmayacak bir enerji yayan ampul kullanmaya dikkat edin.

Plastik Şişeden Abajur Yapımı

Eski Plastik Şişeden Yeşillik Yetiştirme Yapımı

Elinizde kalmış plastik şişeleri değerlendirebileceğiniz bir diğer fikir ise bahçesi olanları ilgileniyor. Bahçenizde aşağıdaki gördüğünüz resimlerdeki gibi pek çok yeşillik üretiyorsanız, pet şişeleri dikey veya yatay şekilde keserek kullanabilirsiniz.

Plastik Şişelere Çiçek Ekme

Eski Plastik Şişeden Lamba Yapımı

Eski plastik şişelerinden yapılabilecek şık bir lamba daha. Yine düşük voltta bir ampülle birlikte kullanmanızı tavsiye edeceğimiz eski pet şişeleri sadece buruşturun ve aşağıdaki bir lamba yapın.

Plastik Şişeden Lamba Yapımı

Eski Plastik Şişeden Bozuk Para Çantası Yapımı

Plastik şişe diplerinden çok kullanışlı, hatta fermuarlı bir bozuk para çantası yapmaya ne dersiniz? Özellikle para biriktirmeye özendirilen çocuklarınız için çok yararlı ve eğlenceli bir fikir olabilir.

Plastik Şişeden Bozuk Para Çantası Yapımı

Eski Plastik Şişeden Tavan Süsü Yapımı

Eski plastik şişeler bazen çok şık birer süse dönüşebiliyor. Aşağıdaki resimde gördüğünüz süs de bunlardan biri. Yapımı ise çok basit! Kestiğiniz şişeleri boyayıp kendi zevkinize göre boyamanız yeterli.

Plastik Şişeden Tavan Süsü Yapımı

Eski Plastik Şişeden Takı Askılığı Yapımı

Son olarak eski biriktirdiğiniz plastik şişelerinizden bir takı askılığı yapabilirsiniz. Çok katlı ayarlayabileceğiniz bu askılığı istediğiniz şekilde boyayabilir ve tasarlayabilirsiniz.

Plastik Şişelerden Takı Organizeri

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir