İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

12 Adet Mükemmel Ayakkabı Yenileme Fikri

Eski ayakkabılarınızı çöpe atmak yerine yenileyebilirsiniz. Yapacağınız bir kaç değişiklik ile eski ayakkabıları tekrardan kullanabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere yepyeni ayakkabı yenileme fikirleri sunacağız. İç astarları yırtılmış, renkleri dönmüş veya bir kenarda kullanılmadan kalmış ayakkabılar… Bu ayakkabıları çöpe atmaktan vazgeçin. Çünkü onları yenilemenin mutlaka bir yolu vardır. Kurdeleler, boncuklar, boyalar, ipler, taşlar ve yaratıcı zekanızın aklınıza getireceği daha pek çok malzeme ile ayakkabılar yepyeni ve daha ışıltılı hale getirmek mümkün. İster babet olsun, ister spor ayakkabı olsun, ister abiye olsun, hiç fark etmez. Her türlü ayakkabıyı kendi türüne göre değiştirme ve yeni bir ayakkabı almışçasına kullanma imkânına sahipsiniz. İşte sizler için hazırladığımız 12 adet ayakkabı yenileme fikri…

Kurdele İle Ayakkabı Yenileme

Sade, tek renk bir ayakkabınız üzerine resimde göründüğü gibi çok şirin bir kurdele tutturabilirsiniz.

Kurdele ile Ayakkabı Yenileme

Karolar ile Ayakkabı Yenileme

İşte tek renk babetlerinize uygulayabileceğiniz çok şık bir yenileme fikri. Karoları babetinizin arkasına yapıştırarak ayakkabınıza renk ve şıklık katabilirsiniz.

Karolar ile Ayakkabı Yenileme

Boya ile Ayakkabı Yenileme

Bu resimde görünen ayakkabı aslında tek kırmızı renkteydi. Ancak biraz sprey boya yardımı ile hareketlilik kazanmış oldu.

Boya ile Ayakkabı Yenileme

Eşarp ile Ayakkabı Yenileme

Bildiğiniz üzere eşarplar birçok yenileme fikri için kullanılıyor. Bunlardan birisi de ayakkabı yenileme. Sıradan babetlerinizi eşarplarınız ile renklendirebilirsiniz.

Eşarp ile Ayakkabı Yenileme

Lastik Kumaş ile Ayakkabı Yenileme

Elastik kumaşlar spor Converse ayakkabılar için muhteşem şekilde kullanılabilir. Bağcıklarını çıkarıp bu rahat lastiği ayakkabınıza tutturun. Hem daha şık hem daha kolay bir ayakkabı elde edeceksiniz.

Lastık Kumaş ile Ayakkabı Yenileme

İpler ile Ayakkabı Yenileme

Sadece spor ve babetler değil, abiye ayakkabılarınızı da yenileyebilirsiniz. Sıradan bir topuklunuzu ipleri farklı dizaynlarda bağlayarak çok şık bir hale getirebilirsiniz.

İpler ile Ayakkabı Yenileme

Taşlar ile Ayakkabı Yenileme

Abiye ayakkabı yenileme fikirlerinden biri daha. Topuklunun arkasına yapıştıracağınız taşlar ile çok daha şık bir ayakkabı elde edebilirsiniz.

Taşlar ile Ayakkabı Yenileme

Boncuklar ile Ayakkabı Yenileme

Boncuklar size çok sıradan  birer yenileme aracı gibi gelebilir. Ama resimde de gördüğünüz üzere uygun renk ve ayakkabı için kullanılınca ortay çok şık ürünler çıkabiliyor.

Boncuklar ile Ayakkabı Yenileme

Kumaş ile Ayakkabı Yenileme

Ayakkabılarınızın sadece dışını değil içini de yenileyebilirsiniz. Özellikle de çok giymekten içindeki astarı yırtılmış bir ayakkabınız varsa.

Kumaş ile Ayakkabı Yenileme

Benekli Ayakkabı Yenileme

Babet veya topuklularınızı boyalarla benekli hale getirebilirsiniz.

Benekli Ayakkabı Yenileme

Kadife Ayakkabı Yenileme

Kadife ayakkabılarınız üzerine rahatlıkla dikebileceğiniz farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Kadife Ayakkabı Yenileme

Takı ile Ayakkabı Yenileme

Takılar, boncuklar kendilerine uygun ayakkabılar ile bir araya getirildiğinde çok ilgi çekici görüntüler ortaya çıkabiliyor.

Takı ile Ayakkabı Yenileme

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir