İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

15 Adet Eski Mutfak Eşyalarını Değerledirme Fikirleri

Yıllardır aldığınız, eskittiğiniz, sakladığınız veya bir köşede unuttuğunuz mutfak eşyaları mı duruyor? Artık bir kenarda durmak yerine hepsini farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Çünkü bu makalemizle eski mutfak eşyalarını geri dönüştürmek için pek çok fikir edineceksiniz. Bu sayede sadece paranızdan tasarruf etmekle kalmayacak, ayrıca manevi değeri olan ancak bir kenarda bekleyen eşyalarınıza da hayat vereceksiniz. Aşağıdaki eski mutfak eşyalarını değerlendirme fikirlerini uygulayarak evdeki gereksiz kalabalığınızdan da kurtulabilirsiniz.

Şimdi eski mutfak eşyalarını değerlendirme fikirlerini inceleyelim.

Eski Demlik ve Sürahiden Saksı Yapımı

Kırılan, bozulan, eskiyen demlikler hepimizin evinde mutlaka vardır. Özellikle çayı her saat tüketebilen bir millet olarak bu şaşırtıcı değil. Biriken demliklerinizi veya sürahilerinizi değerlendirmek için işte ilginç ve estetik bir fikir.

Eski Demlik ve Sürahiden Saksı Yapımı

Eski Makarna Süzgecinden Duvar Lambası Yapımı

Sıradan bir makarna süzgecinin şık ve estetik bir dekor lambası haline gelebileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi bu mümkün.

Eski Makarna Süzgecinden Duvar Lambası Yapımı

Eski Kepçeden Mum Kabı Yapımı

Evinize otantik bir hava vermek isterseniz aşağıdaki resimde olduğu gibi eski kepçelerinizden kendinize mumluklar yaparak bunları evinize dekor edebilirsiniz.

Eski Kepçeden Mum Kabı Yapımı

Eski Rendeden Asma Lamba Yapımı

Rendeler ister küçük ister büyük olsun, örneğin mutfağınızda kullanabileceğiniz hoş bir lamba görevi görebilir. Masanızın üzerine asma lamba olarak hazırlayacağınız bu yeni yapım gerçekten şirin görünüyor.

Eski Rendeden Asma Lamba Yapımı

Eski Kaşıklardan Gümüş Lamba Yapımı

Artık yeni takımınız varsa ve eskiyen kaşık takımınızı ne yapacağınızı bilemiyorsanız, onlarla mutfağınızın konseptine uyacak lambalar yapabilirsiniz.

Eski Kaşıklardan Gümüş Lamba Yapımı

Eski Çay Bardaklarından Saksı Yapımı

Çay bardakları veya kahve fincanları pek çok amaçla kullanılabileceği gibi yeşillikler veya çiçekler için minik saksılar olarak da kullanılabiliyor.

Eski Çay Bardaklarından Saksı Yapımı

Eski Kesme Tahtasından Tablet Tutacağı Yapımı

Kesme tahtaları çabuk kirlenen ve çabuk eskiyen eşyalardır. Hatta belli aralıklarla onları yenilemek gerekir. Eskiyen kesme tahtalarını atmak yerine tabletiniz için bir oturak yeri hazırlayabilirsiniz.

Eski Kesme Tahtasından Tablet Tutacağı Yapımı</

Eski Çay Bardaklarından Lamba Yapımı

Eskiyen çay bardaklarından bir yeni fikir daha! Yine mutfak konseptinize uyum sağlayacak bir lamba fikri. Bardaklarınızın desenine göre lambanızı çok daha farklı şekillerde dizayn edebilirsiniz.

Eski Çay Bardaklarından Lamba Yapımı

Eski Çırpıcıdan Mum Kabı Yapımı

Çırpıcıların hiçbir lamba görevi göreceğini aklınıza getirebilir miydiniz? Birileri yaratıcı zekâsını kullanarak bunu akıl etmiş ve uygulamış. Fena olmamış…

Eski Çırpıcıdan Mum Kabı Yapımı

Eski Merdanelerden Askılık Yapımı

Eskiyen merdaneler ne işe yarar ki demeyin. Eğer biraz uğraşırsanız mutfağınızda kullanabileceğiniz otantik görünümlü bir asacak haline gelebilirler. Resimde görüldüğü gibi…

Eski Merdanelerden Askılık Yapımı

Eski Demlikten TeraryumYapımı

Eğer eskiyen veya kullanmadığınız cam demliğiniz bulunuyorsa, onu hemen çıkarın ve evinize renk katacak bir teraryum hazırlamaya başlayın. Her baktığınızda içiniz açılsın.

Eski Demlikten TeraryumYapımı

Eski Kaşık ve Çatallardan Meyve Tabağı Yapımı

Eski çatal kaşık takımınızdan yapabileceğiniz bir yaratıcı fikir daha! Bu meyve kabı gerçekten çok etkileyici ve şaşırtıcı görünmüyor mu?

Eski Kaşık ve Çatallardan Meyve Tabağı Yapımı

Eski Kavanozdan Peçetelik Yapımı

Aslında eski kavanozlardan yapılabilecek pek çok fikir var. Bu da o fikirlerden birisi. Biriken kavanozlarınızı kendi zevkinize göre süsleyerek onu bir peçetelik haline getirebilirsiniz.

Eski Kavanozdan Peçetelik Yapımı

Eski Tart Kaplarından KurabiyelikYapımı

İç içe geçmiş börek tepsileri veya tart kapları her kadının mutfağında bulunan eşyalardandır. Eğer eskiyen kaplarınız varsa bunlarla pekalabir çok katlı kurabiyelik yapabilirsiniz.

Eski Tart Kaplarından Kurabiyelik Yapımı

Eski Fincandan Kuş YemliğiYapımı

Çay fincanları yalnızca çay içmenize değil, kuşları beslemenize de yardımcı olabilir. Özellikle bahçesi olanlar için hem mükemmel bir dekor hem de bahçenize cıvıl cıvıl kuşları çekecek bir yemlik olacaktır.

Eski Fincandan Kuş Yemliği Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir