İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

6 Adet Evcil Hayvan Yatağı Yapımı Fikri

Evcil dostlarınız için evdeki eski malzemeleri kullanarak yatak yapmaya ne dersiniz? Kazaktan, eski bir leğenden ya da kutudan… Tamamen evdeki eskimiş eşyalarınızla yapabileceğiniz bu kedi ve köpek yatakları rahat olduğu kadar farklı da görünüyor! İşte o fikirler…

Eski Tişörtten Kedi Evi Yapımı

Bu kedi evi fikri için eski bir tişörte, iki adet kıyafet askısına ve bir parça kartonla banta ihtiyacınız var. Kollarını kestiğiniz bir tişörtün sadece yaka kısmını açık bırakarak her tarafını dikin. Metal kıyafet askılarının asılan kısmını kesin ve askıyı metal ince bir çubuk haline getirin. Ardından çarpraz olarak birbirine yapıştırdığınız askıların uçlarını, etrafına bant geçtiğiniz kartonun dört köşesine geçirin; alt kısımdan bükerek bantlayın. Son olarak yakası ön kısma gelecek şekilde tişörtü bu çadıra geçirin.

Eski Tişörtten Kedi Evi Yapımı

Eski Kazaktan Köpek Yatağı Yapımı

Eskimiş bir kazağınız varsa, onu atmak yerine kedi ya da köpeğinize konforlu bir yatak yapabilirsiniz. Bir kazak, bir minder, biraz elyaf ve dikiş malzemelerine ihtiyacınız olacak. Malzemeleri hazırladıktan sonra kazağın içine minderi geçirin ve kenarlarını dikin. Kazağın yaka kısmını da diktikten sonra kollarından içeri alabildiğine elyaf doldurun ve kolların ucunu da dikin. Son olarak kol kısımlarını yatağın yanları olacak şekilde üstten dikin.

Eski Kazaktan Köpek Yatağı Yapımı

Kumaşlardan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

Evdeki eski tişörtlerden, çarşaflardan ya da artık kumaşlardan yapabileceğiniz bu evcil hayvan yatağı için ilk görselde gösterilen şekilden dilediğiniz boyutlarda iki eşit parça kesin. Kestiğiniz iki parçayı bir kenarını açık bırakarak birbirine dikin ve içine alabildiğine elyaf doldurup kenarını kapatın. Görselde görüldüğü gibi düz kenarları dikişle geçerek parçalara bölün ve kenarlarına birbirine bağlamak için küçük ipler dikin. Son olarak yatağın kenarlarını yukarı bakacak şekilde dik kaldırarak iplerle bağlayın ve son görseldeki yatağı elde edin.

Kumaşlardan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

Eski Tişörtten Köpek Minderi Yapımı

Kedi ya da köpeğiniz için yapabileceğiniz bu geri dönüşüm yatak-minder fikri oldukça basit. İlk olarak yatağın genişliğine karar verdikten sonra diledğiniz uzunlukta, 30-40 cm. Genişliğinde bir adet parça kesin. Kestiğiniz parçayı dikey olarak ortadan katlayıp kenarını diktikten sonra içine elyaf geçirin ve parçayı yuvarlak hale getirerek iki kenarını birbirine dikin. Diktiğiniz bu yuvarlağın orta kısmını tamamen kapatacak genişlikte iki adet yuvarlak parça kesin ve bu parçaları içini doldurarak birbirine dikin. Son olarak yuvarlak parçanın üstüne halka parçayı dikin ve yatağı oluşturun

Eski Tişörtten Köpek Minderi Yapımı

Piramit Kedi Evi Yapımı

Evdeki artık kumaşlardan ya da giymediğiniz eski kıyafetlerden yapacağınız bu piramit kedi evi için bir parça kartona ve sünger elyafa da ihtiyacınız olacak. Kartondan ilk görseldeki şekli kesin. Kestiğiniz bu şekle uygun olarak sünger elyaftan ve kumaştan da parçalar kesin. Kartonun üstüne sünger elyaf parçaları yapıştırdıktan sonra son olarak kumaşı da yapıştırın. (Dilerseniz dikerek de aynı şekli oluşturabilirsiniz.) Evin içi için de küçük bir minder dikebilirsiniz.

Piramit Kedi Evi Yapımı

Eski Eşyaları Evcil Hayvan Yatağı Olarak Değerlendirme

Eski komidin çekmecelerinin içine artık kumaş parçalarından bir minder dikip koyarak, evcil hayvanlarınızın yatacağı dekoratif yataklar oluşturabilirsiniz. Bunun yerine eski retro bavulların içine de bir minder koyarak, kapağını açık bir şekilde duvar dibine koyduğunuz bu bavulları da köpekleriniz için yatak olarak değerlendirebilirsiniz.

Eski Eşyaları Evcil Hayvan Yatağı Olarak Değerlendirme

Farklı bir fikir için eski tüplü televizyonların içini tamamen boşaltıp ekranlarını çıkararak ve küçük bir minderi içine koyarak da kullanabilirsiniz. Metal eski leğenleri rengarenk boyayıp yine içine bir yastık koyarak da basit bir fikir elde edebilirsiniz.

Eski Eşyaları Evcil Hayvan Yatağı Olarak Değerlendirme 2

 

2 Yorum

  1. Sema Sema 26 Mart 2017

    Hepsi iyi hoş guzel de eski tüplü televizyonun icini bosaltmak nedir ya? Pek iyi bir fikir gibi gelmedi bence deneylrken kazalara yol acabilir. Diger fikirler icin teşekkürler. Bir de kedi tasmasi malzemelerini satan biryerler onerirseniz bizde kendi hayvanimiza kendi tasmamizi yapabiliriz.

  2. Sibel Beypazarlı Sibel Beypazarlı 14 Mayıs 2017

    Dikişi bilmeyenler için anlatım yetersiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir