İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

6 Adet Geri Dönüşüm Puf Yapım Fikirleri

Evlerin dekoratif tamamlayıcısı ve rahat etmede büyük rol oynayan puflar, günümüzde birçok farklı modelde satılsa da fiyatları çok yüksek. Bunun yerine evdeki birçok malzemeyi kullanarak geri dönüşüm puf modelleri yapabilirsiniz. Çok az bir bütçeyle harika puf modellerine sahip olabilirsiniz. İşte bazı geri dönüşüm puf modelleri…

Pet Şişelerden Puf Yapımı:

Evdeki içeceklerin plastik pet şişelerini biriktirin. Dilediğiniz puf büyüklüğüne göre ideal sayıda şişeyi yanyana birbirine bantlayın. İki adet karton parçasını yuvarlak formda keserek bu pet şişelerin altına ve üstüne yapıştırın. Son olarak bu puf iskeletini katlama aşaması kaldı: Sünger elyafla etrafını kapladığınız bu iskeletin dış kısmını dilerseniz örebilir, dilerseniz artık kumaşlardan keserek dikebilirsiniz.

Pet Şişelerden Puf Yapımı

 

Eski Kotlardan Puf Yapımı:

Evdeki eski kotlardan keseceğiniz parçalarla bir puf yapabilirsiniz. Bunun için iki yuvarlak parça kesin ve yan kenarlar için ise küçüklü büyüklü farklı parçaları kesip dikerek patchwork bir kılıf dikin.

Eski Kotlardan Puf Yapımı

 

Pufun içini sünger, elyaf, artık kumaş parçaları ya da yapı marketlerden alacağınız boncuk köpüklerle doldurabilirsiniz.

Eski Kotlardan Puf Yapımı 2

 

Lastikten Puf Yapımı:

Arabanızın patlayan lastiğini pufa dönüştürmeye ne dersiniz? Sadece lastiğin iç kısmını alarak dışını evdeki artık iplerle çevirmeniz yeterli olacaktır.

Lastikten Puf Yapımı

 

Eski Tişörtlerden Puf Yapımı:

Evdeki eski tişörtlerden keseceğiniz dilimler ve iki yuvarlak odak parçasını görseldeki gibi yanyana dikerek ve içini doldurarak geri dönüşüm bir puf yapabilirsiniz.

Eski Tişörtlerden Puf Yapımı

 

Sehpa Puf Yapımı:

Eski lastiğinizle yapabileceğiniz bir diğer puf modeli sehpa puf niteliğinde. Lastiğin etrafını tamamen iple çevirdikten sonra, lastiğin yuvarlak kısmına sığacak bir parça karton ya da tahta kesin. Kestiğiniz bu tahtayı sevdiğiniz artık bir kumaşla kaplayın ve lastiğin üstüne yapıştırın.

Sehpa Puf Yapımı

 

Dilerseniz aynı fikri tamamen hasır iple de yapabilirsiniz. Tahtayı lastiğin üstüne monte ettikten sonra kalın bir ipi orta noktadan başlayarak lastiğin üstüne yapıştırabilirsiniz.

Sehpa Puf Yapımı 2

 

Örgü Puf Yapımı:

Evdeki artık yünlerden öreceğiniz bir parçayı içini doldurarak diktikten sonra modern bir puf elde edebilirsiniz.

Örgü Puf Yapımı

Bir yorum

  1. muserref boyukisa 17 Mayıs 2017

    Çok çok beğendim yapmayan çalışıyorum aynı şekilde nenem keserdi eskiden kilim dokurtudu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir