İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

7 Adet Eski Cd Değerlendirme Fikirleri

    Evdeki eski, çizik, boş ya da kırık CD’leri değerlendirebileceğiniz bu harika fikirler sayesinde birbirinden güzel, dekoratif ya da kullanışlı objeler oluşturabilirsiniz. Eski CD’leri toplayın ve fikirlere göz gezdirerek size en uygun olanı seçerek yapmaya başlayın!

CD’den Bardak Altlığı Yapımı

CD’yi alın ve bir parça kumaşın üstüne koyarak etrafını 1-2 cm. Civarı geçecek yuvarlak bir parça kesin. Ambalajların içinde bulunan baloncuklu naylonlardan bir parça keserek CD’nin etrafını sarın; üstünü de kumaşla sarın. Kumaşı dilerseniz yapıştırabilir, dilerseniz orta noktasını iple büzebilirsiniz. Son olarak düz yuvarlak bir parça keserek ek yerini kapatın.

CD'den Bardak Altlığı Yapımı

 

CD’lerden Organizer Yapımı

Hem CD’leri hem de evdeki artık kumaşları değerlendirebileceğiniz bu fikir için CD’leri önce bir kumaşı yapıştırarak kaplayın. Ardından CD’nin yarısı kadar yarım daire şeklinde keseceğiniz farklı desende bir kumaşı, düz kısmı açıkta kalacak şekilde dikin ya da yapıştırın. Son olarak bir parça kurdeleyi ortadan kıvırarak CD’lerin üst kısmına askı formunda yapıştırın.

CD'lerden Organizer Yapımı

 

CD’lerle Obje Kaplama

Eski CD’leri küçük parçalar halinde keserek sıkıldığınız her objenin üstüne kapıştırabilirsiniz.

CD'lerle Obje Kaplama

 

Bunun için biraz tutkala ihtiyacınız olacak. Eğer tepsi gibi kullanacağınız bir objeyse, biraz harç malzemesini CD’lerin üstünden sürerek düz bir yüzey elde edebilirsiniz.

CD'lerle Obje Kaplama 2
Ayna ya da fotoğraf çerçevelerinin etrafına bile CD parçalarını yapıştırabilirsiniz.

CD'lerle Obje Kaplama 3

 

 

Aklınıza gelebilecek her objede dekroatif bir görüntü oluşturmak için kendi tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

CD'lerle Obje Kaplama 4

 

 
CD’lerle Çocuk Odası Dekoru Yapımı

Çocuk odası duvarlarına karton parçalarından yapacağınız bir tabloda CD’leri kullanabilirsiniz. Bu arabalar gibi: Çocuklarınızla birlikte keseceğiniz araba formlarının tekerlekleri için CD’leri kullanabilirsiniz.

CD'lerle Çocuk Odası Dekoru Yapımı

 

CD’lerden Dekoratif Perde Yapımı

Dilerseniz kapı ve pencerelerde, dilerseniz odanın bir köşesinde kullanabileceğiniz bu panel perde yapımı için CD’lerin üzerine bir delik açmanız gerekiyor. Deldiğiniz CD’leri ataç ya da çengelli iğnelele birbirine tutturarak perdenizi oluşturabilirsiniz.

CD'lerden Dekoratif Perde Yapımı


CD’den Saat Yapımı

Eski bir CD’yi alın, yapışkanlı ve desenli dekoratif kağıtlardan CD’nin boyutu kadar bir parça kesin. Bu parçayı CD’nin üstüne yapıştırın. Dilerseniz kağıtlardan, dilerseniz stickerlardan rakamları da üstüne yapıştırdıktan sonra, eski bir saat kadranını CD’nin ortasındaki boş deliğe monte edin.

CD'den Saat Yapımı

 

Bir diğer saat modeli için bir CD’yi parçalara ayırın. Bu parçaları renkli boya ya da kalemlerle boyadıktan sonra, eski bir plağın üzerine dilediğiniz gibi yapıştırın. Bir adet CD’yi alın ve bu CD’nin üstüne bir saat kadranı taktıktan sonra, CD’yi plağın ortasına monte edin.

CD'den Saat Yapımı 2


CD’den Notluk Yapımı

Eski bir CD’nin genişliğinde fakat iki adet üçgen kulağı olan bir parçayı artık keçelerden ya da kumaşlardan kesin. Kestiğiniz bu parçayı CD’nin üstüne yapıştırın. Onun üstüne de aşağıda gördüğünüz gibi kanat, göz, ağız gibi küçük parçaları kesip yapıştırarak baykuşu oluşturun. İki adet küçük parçayı ortadan katlayarak halka biçimine getirin ve oluşan baykuşun alt kısmına halka takarak geçirin. Halkanın ucuna not defteri, içine de kalem geçirerek duvara asın.

CD'den Notluk Yapımı

 

Bir yorum

  1. ipekkk 26 Aralık 2017

    harç yapımı nasıl olacak? bilgi vermemişsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir