İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

7 Adet Eski Kravatları Değerlendirme Fikirleri

Eşinizin iş hayatından kalan ya da eskiyen kravatlarını değerlendirebileceğiniz bu fikirlerle evinizde farklı dokunuşlar yakalayabilirsiniz. Çantadan pufa, oyuncaktan dekora kadar birçok farklı kravat değerlendirme fikri sizi bekliyor!

Eski Kravattan Çanta Yapımı

Bu basit çanta fikrini her yere giderken kullanabilirsiniz. Küçük ve işlevsel olan bu çanta için kravatı incelmeye başladığı yere kadar kesin. Kestiğiniz bu kısmı üçgen uç kısmının içine sokun. Görselde gördüğünüz gibi dikmeden önce içinden kalın bir ip ya da kayış geçirin ve düğüm atın. Ardından üçgen kısmı açıkta bırakarak kenarlarını dikin. Son olarak bir üçgen kısma, bir de kapandığında geldiği noktaya cırt cırt yapıştırın.

Eski Kravattan Çanta Yapımı

Eski Kravattan Yılan Oyuncak Yapımı

Eski bir kravatı alın ve içini elyaf ya da pamukla alabildiğine doldurarak her tarafını dikerek kapatın. Son olarak düğmeden gözlerini, kumaş ya da kurdele parçasından dilini dikerek yılan oyuncağı oluşturun.

Eski Kravattan Yılan Oyuncak Yapımı

Eski Kravatı Askı Olarak Kullanma

Fotoğraf makinenize, iki kenarına halka taktığınız bir kravattan askı yapabilirsiniz. Bunun yerine eskiyen çanta saplarınızı da çıkararak kravatı yerine dikebilirsiniz.

 Eski Kravatı Askı Olarak Kullanma

Eski Kravatlardan Patchwork Kilim Yapımı

Eski kravatların hepsini bir daire oluşturacak şekilde yanyana dikin. Kalın kısımlarını kesip aldığınız kravatları odak noktasına çiçek formu oluşturacak şekilde dikerek kilim tasarımını tamamlayın.

 Eski Kravatlardan Patchwork Kilim Yapımı

Kravatlarla Eski Puf Kaplama Fikri

Eskimiş bir pufunuzun üstüne kravatları yan yana dikerek, Osmanlı tarzında görünecek dekoratif bir puf oluşturabilirsiniz.

Kravatlarla Eski Puf Kaplama Fikri

Eski Kravatlardan Kapı Süsü Yapımı

Eski kravatların kalın kısımlarını kesin. Hobi marketlerden bulabileceğiniz strafor çemberin etrafına bir tur geçirdiğiniz kravatları yan yana yapıştırın. Son olarak bir kravatın ince kısmından kurdele yaparak kapı süsünüzün üstüne dikin.

Eski Kravatlardan Kapı Süsü Yapımı
Eski Kravatlardan Kılıf Yapım Modelleri
 

Eski bir kravatın kalın kısmını kesin. Tamamen dikişlerini açarak zarf formunda katlayın ve sadeve üçgen kısmını açıkta bırakarak dikin. Bu kılıfı dilerseniz telefon, mp3 çalar ya da küçük eşyalarınızı koymak için kullanabilirsiniz.

Eski Kravatlardan Kılıf Yapım Modelleri

 

Bir diğer kılıf modeli de gözlük kılıfı: Bu kılıfı yapmak için kravatın incelen yerine kadarki kısmını kesin ve ortadan katlayarak kenarlarını dikin. Son olarak üçgen ucuna ilik açın ve kapandığında geldiği yere küçük bir düğme dikin.

Eski Kravatlardan Kılıf Yapım Modelleri 2

Bir yorum

  1. Mehmet Mehmet 16 Haziran 2017

    Elimde oldukça adetli tanesi 1tl ye kullanılmamış jilatinli sıfır kravat vardır ilgilenenlere duyurulur isteyene numunede gönderilir.0535 8746532 numaradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir