İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

7 Adet Eski Tişörtlerden Kilim Yapımı Fikirleri

Eskiyen tişörtlerinizi ip olarak kullanarak farklı şekillerde ve modellerde kilimler elde edebilirsiniz. İşte en iyi eski tişörtten kilim yapımı modelleri…

Eski Tişörtlerden Örgü Kilim Yapımı

Eski tişörtlerinizin hepsini toplayın; bu renkli kilim için birçok tişörte ihtiyacınız olacak. Eski tişörtleri bir bütün halinde, uzun bir ip oluşturacak şekilde görseldeki gibi kesin ve hepsini yumak haline getirin. Bu yumakları dilediğiniz renkleri bir araya getirerek üçlü olarak örün. Elde ettiğiniz uzun örgüyü ortadan başlayarak spiral şekilde döndürün ve her döndürüşte dikin. İşte kiliminiz hazır!

Eski Tişörtlerden Örgü Kilim Yapımı

Eski Tişörtlerden Kilim Dokuma

Yine aynı şekilde ip haline getirdiğiniz renkli tişörtlerinizi portatif dokuma tahtalarında dokuyabilirsiniz. Kare şeklinde dokuduğunuz iplerden elde ettiğiniz parçaları birbirine dikerek patchwork bir kilim oluşturabilirsiniz.

Eski Tişörtlerden Kilim Dokuma

Eski Tişörtlerden Renkli Yuvarlak Kilim Yapımı

Yine ip haline getirdiğiniz tişörtlerinizi örerek ve yuvarlak formda dikerek güzel bir kilim modeli elde edebilirsiniz. Bu kilim için aynı rengin tonlarındaki tişörtlerden elde ettiğiniz ipleri bir arada örerek daha etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eski Tişörtlerden Renkli Yuvarlak Kilim Yapımı

Eski Tişörtlerden Gökkuşağı Kilim Yapımı

Yine ip haline getirdiğiniz tişörtlerinizde gökkuşağı renklerini tercih ederek gökkuşağını evinize serebilirsiniz. Bu kilim modelinin farkı tığla örülmesi: Tığ işi biliyorsanız, tişört iplerinizle bir zincir atın ve yuvarlak formdaki kiliminizi örün.

Eski Tişörtlerden Gökkuşağı Kilim Yapımı

Hulahopla Kilim Yapımı

Çocukların oynadığı hulahopları kasnak olarak kullanabilir, renkli bir kilim yapabilirsiniz. Hulahopun üzerine tişörtlerden yaptığınız ipleri geçirerek tekerlek görünümü elde edin. Ardından dilediğiniz renklerdeki iplerinizi bir ipin altından bir diğerinin üstünden geçire geçire kiliminizi örebilirsiniz.

Hulahopla Kilim Yapımı

Tişörtlerden Örgü Kilim Yapımı

Tişörtlerinizden keseceğiniz uzun şeritleri örün ve eşit uzunluklarda örgüler oluşturun. Bir kumaş parçasıını alın; üzerine tekstil tutkalı sürdükten sonra örgüleri yanyana yapıştırın. Son olarak kilimin iki kenarını 10’ar cm içerden diktikten sonra, dışarıda kalan örgüleri açın ve püsküle dönüştürün.

Tişörtlerden Örgü Kilim Yapımı

Dilerseniz hobi marketlerde bulabileceğiniz bu delikli parçanın deliklerinden geçirdiğiniz küçük parçaları bağlayarak püsküllü bir kilim modeli de elde edebilirsiniz.

Tişörtlerden Örgü Kilim Yapımı 2

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir