İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

7 Adet Sıradışı Tişört Yenileme Fikri

Eski tişörtleri yenileyerek tekrar kullanabilirsiniz. Paylaştığımız 7 adet sıradışı tişört yenileme fikirleri sizlerin ufkunu açacak!

Eskiyen, biriken, giyilmeyen, bol gelen veya bir köşede çürümeyi bekleyen tişörtleriniz varsa bunları değerlendirmenin vakti geldi. Yaz mevsiminin en sıcak dönemlerini geçirdiğimiz bu günlerde bu tip tişörtleri yeni bir görünüme çevirebilirsiniz. Nasıl mı? İster basit ve pratik birkaç hareketle, ister birkaç kesik atarak, ister bazı aparatlar yardımıyla sıradan tişörtleri mükemmel parçalara dönüştürmek mümkün. Gelin sizin için hazırladığımız 7 tane sıradışı tişört yenileme fikrine bir göz atalım.

Tişörtten Elbise Yapımı

Bol gelen bir tişörtünüz varsa onu farklı şekilde kullanmak için bir yöntem biliyoruz. Yakasını straplez olarak kullanabileceğiniz tişörtü resimde gördüğünüz sıralama ile önce sağ sonra sol kısımdan dolayarak içe doğru sıkıştırın.

Tişörtten Elbise Yapımı

Tişörtten Çapraz Sırtlı Bluz Yapımı

Giymediğiniz bir tişört varsa bunu sıradışı bir bluze çevirebilirsiniz. Tişörtün gereksiz yerlerinden keserek bu kısımdaki parçalarla tişörtün arkasında çapraz bir kesim yaptıktan sonra dolayarak ilginç bir bluz oluşturabilirsiniz.

Tişörtten Bluz Yapımı

Tişörtten Kalp Desenli Salaş Bluz Yapımı

Tişörtün ön yüzünden kalp şeklinde bir sınır çizdikten sonra ortada kalan bölümüne kesikler atın. Ardından tişörtün iç kısmına istediğiniz renkte bir kumaşı dikin. Attığınız kalp şeklindeki kesiklerden iç taraftaki kumaşın rengi belirecektir.

Tişörtten Kalp Desenli Bluz Yapımı

Tişörtten Elbise Yapımı

Bol gelen bir tişört nasıl straplez bir elbiseye çevrilir? Çok basit. İki parçaya ayıracağınız tişörtün üst parçası ile alt parçasını birbirine bir lastik ile dikmeniz yeterli.

Tişörtten Mini Elbise Yapımı

Tişörtten Kesik Desenli Bluz Yapımı

Tişörtünüzün omuz kısımlarına resimdeki gibi kesikler attıktan sonra onları çapraz olacak şekilde birbirine şık aparatlarla tutturun. Ardından tişörtün kenar kısmına bir kesik atın ve iki ucundan yukarı doğru bağlayın.

Tişörtten Kesik Desenli Bluz Yapımı

Tişörtten Örgü Desenli Bluz Yapımı

Önce istediğiniz renk kumaşı ince uzun şeritler halinde kesin. Ardından tişörtünüzün yaka bölümüne küçük kesikler atın. Attığınız bu kesiklerin içinden şerit halindeki kumaş parçalarını geçirmeye başlayın. Sonunda ortaya çıkacak görüntü şok şık olacak.

Tişörtten Örgülü Bluz Yapımı

Tişörtten Kesik Sırtlı Bluz Yapımı

Tişörtlerden yapılacak sıradışı bir tasarım daha. Tişörtün sırt kısmına kesikler attıktan sonra her iki tanesini kumaş parçası ile birbirine tutturun.

Tişörtten Kesik Sırtlı Bluz Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir