İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

8 Adet Eski Havluları Değerlendirme Fikirleri

Ev içinde en çok kullanılan eşyalardan biri olan havlular, çok çabuk yıpranır ve eskirler. Onları atmaktan ya da kadınların en büyük geri dönüşümü olan toz bezi yapmaktan başka yaratıcı fikirlerle, birbirinden değişik kullanışlı eşyalar yaratabilirsiniz. İşte eski havlularla yapılabilecek en güzel projeler…

Eski Havludan Çanta-Havlu Yapımı

Hem plaj havlusu hem de çanta olabilen bu harika fikir için eski bir boy havlusuna, artık kumaş parçalarına, biraz elyafa ve dikiş malzemelerine ihtiyacınız var. Havlunun kenarından iki ince şerit kestikten sonra, 30 cm civarı bir kısmını katlayarak içine elyaf doldurun ve dikin. Bu kısmın havluda yastık olması gerekiyor. Şimdi bu yastığı katlayarak havluyu çanta formuna getirin ve dışta kalan kısmına artık kumaştan bir cep dikin. Çantanın saplarını da diktikten sonra kapanan kısmına bir cırt cırt ekleyin.

Eski Havludan Çanta-Havlu Yapımı

 

Havlu Yastık Yapımı

Plajlarda ya da yaz günlerinde kurtarıcınız olacak bu yastık fikri için eski bir havluyu ortadan katlayarak kenarlarını dikmeniz ve içini elyafla doldurmanız yeterli!

Havlu Yastık Yapımı

 

Eski Havludan Çocuk Bornozu Yapımı

Eski bir havlunun kenarından aşağıda gördüğünüz parçayı kesin. Ardından havlunun geri kalan kısmına  bu parçayı dikin. Son olarak beyaz bir kumaş ya da havludan dişleri de kestikten sonra köpekbalığı bornoz hazır olacak.

Eski Havludan Çocuk Bornozu Yapımı

 

Bu da bir diğer çocuk bornozu modeli:

Eski Havludan Çocuk Bornozu Yapımı 2


Havlu Bez Yapımı

Eski bir havludan eşit boyutlarda kare parçalar kesin. Artık kumaş parçaları ya da biyelerle kenarını geçin. Bu bezleri masa silmekten toz almaya kadar çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz.

Havlu Bez Yapımı


Çocuklara Havlu Elbise Yapımı

Eski desenli plaj havlusunu aşağıdaki görsele göre keserek çocuklarınıza plajda giyebilecekleri havlu bir elbise yapabilirsiniz. Bir diğer model için ise göğüs kısmını lastikli yapacağınız, askılı bir model de oluşturabilirsiniz.

Çocuklara Havlu Elbise Yapımı


 
Havlu Araba Koltuğu Kılıfı YapımıBir plaj havlusunun bir kenarını birkaç cm genişliğinde, içeri doğru sadece yanlarından dikin. Ardından araba koltuğunuza geçirin. Yaz günlerinde; özellikle de tatillerde kurtarıcınız olacak.

 Havlu Araba Koltuğu Kılıfı Yapımı

 

Havlu Plaj Çantası Yapımı

Eski bir havludan keseceğiniz iki U şeklindeki parçayı birbirine dikerek güzel bir plaj çantası oluşturabilirsiniz.

Havlu Plaj Çantası Yapımı


Cepli Plaj Havlusu YapımıGeniş ve büyük bir plaj havlunuz varsa; görselde gördüğünüz gibi uzun kenarlarından birini içeri doğru 10 cm civarında dikerek cepli bir havlu yapabilir, plajda eşyalarınızı kaybolmamaları ve ıslanmamaları için o ceplere yerleştirebilirsiniz.

Cepli Plaj Havlusu Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir